Pondělí 25. března. Svátek má Marián.

RSTS zaznamenává zvýšený zájem o stavební spoření

30.09.2010 03:09 Tisková zpráva: Raiffeisen stavební spořitelna

Raiffeisen stavební spořitelna zaznamenala v období od letošního ledna do konce srpna oproti stejnému období v minulém roce 16,6% nárůst v objemu nových úvěrů. Ve stejném období dosáhla meziročního nárůstu i v počtu nových úvěrů.

Ve srovnání letošního a loňského srpna zaznamenala RSTS nárůst i v počtu nových smluv o stavebním spoření (15,7 %) a v objemu cílových částek (9,9 %), přičemž většina ostatních stavebních spořitelen vykazuje v těchto parametrech pokles.

Nárůst se projevil i v počtu a objemu nových úvěrů (15,7 %, respektive 15,1 %) ve srovnání srpna a července 2010. V neposlední řadě pak RSTS dosáhla ve stejném období růstu i u počtu nových smluv o stavebním spoření a objemu jejich cílových částek.

 „Máme velkou radost, že se nám daří zvyšovat zájem klientů o naše produkty,“ říká Hans-Dieter Funke, člen představenstva za odbyt a marketing, a dodává: „Za tento úspěch vděčíme především našim finančním poradcům, kteří jsou v každodenním kontaktu s našimi klienty a i v dnešní komplikované době jim umí vysvětlit, že výhody stavebního spoření nespočívají ve výši státní podpory, ale především v jeho schopnosti nejlépe řešit bytové potřeby klientů.“