Pondělí 17. prosince. Svátek má Daniel.

Se sněhovými vločkami přistálo v Allianz pojišťovně také mnoho pojistných událostí

07.12.2010 02:12 Tisková zpráva: Allianz pojišťovna

Bez ohledu na datum už začíná být aktuální také odpovědnostní pojištění obecních úřadů a magistrátů, ze kterého lze zaplatit škody na zdraví a majetku, jež vzniknou na neupravených chodnících. V této souvislosti Allianz pojišťovna připomíná, že pokud se chodec zraní na neupraveném chodníku, musí o tom informovat správce této komunikace (tedy obecní/městský úřad nebo magistrát) a ten pak případ oznámí pojišťovně jako svoji pojistnou událost. V zájmu klienta je nutné mít důkaz o tom, co, kdy a kde se stalo. Postačí svědecké výpovědi, lékařský záznam ze záchranky, případně zápis městské policie. Pojišťovna pak už zpravidla komunikuje přímo s poškozeným, ačkoliv nejde o jeho pojistnou událost, ale o pojistnou událost toho, kdo ji oznámil ze svého odpovědnostního pojištění.

Po oteplení začal v úterý ze střech padat sníh a led. Následky těchto škod rovněž kryje pojištění odpovědnosti majitelů domů. Jde o případy, kdy  sesouvající se sníh nebo rampouchy poškodí procházející lidi a vozidla zaparkovaná před budovami.

Přehled objemu vyplacených škod z povinného ručení (POV) a havarijního pojištění (HAV) kvůli sněhu u Allianz pojišťovny podle krajů ČR:

KRAJ

POV (Kč)

HAV (Kč)

Praha

5,0 mil .

6,4 mil .

Středočeský

4,6 mil .

4,3 mil .

Moravskoslezský

2,4 mil .

2,3 mil .

Královehradecký

0,8 mil .

2,1 mil .

Jihočeský

1,4 mil .

1,2 mil .

Ústecký

1,4 mil .

1,8 mil .

Jihomoravský

1,8 mil .

1,3 mil .

Liberecký

0,5 mil .

0,6 mil .

Olomoucký

1,4 mil .

0,7 mil .

Plzeňský

1,3 mil .

0,6 mil .

Pardubický

0,7 mil .

0,6 mil .

Vysočina

0,8 mil .

0,9 mil .

Zlínský

1,1 mil .

0,7 mil .

Karlovarský

0,8 mil .

0,5 mil .

CELKEM

24 mil .

24 mil .