Středa 18. října. Svátek má Lukáš.

Sekáči na střeše ČSOB

10.06.2008 11:06 Tisková zpráva: ČSOB

 

Přesně před rokem se zaměstnanci ČSOB přestěhovali do nového sídla společnosti v Praze – Radlicích. Malá oslava prvního výročí nového ústředí proběhla v ČSOB opravdu netradičně. Rozlehlou louku, která na střeše budovy tvoří hlavní dominantu, pokosili vlastními silami během dvou květnových dnů zástupci nejužšího vedení banky společně s dalšími zaměstnanci.

Již v květnu 2007 při slavnostním otevření unikátní budovy ČSOB v Radlicích, která je jednou z nejekologičtějších staveb v Praze, představitelé banky rozhodli, že vysoké trávníky posekají sami. „Před rokem jsme si slíbili s Josefem Pleskotem, architektem a jedním z tvůrců projektu, že louku na střeše posekáme sami. A oslavy prvního roku v novém místě se staly dobrým důvodem pro splnění netradičního slibu,“ řekl Pavel Kavánek, generální ředitel ČSOB.

Nevšední ranní rozcvičku, která všem protáhla celé tělo, si v horkém počasí naordinovala řada pracovníků včetně nejvyšších představitelů ČSOB. „Rozkvetlá louka na střeše skvěle doplňuje jedinečnost celé stavby, zároveň jsem měl od začátku pocit, jakoby odjakživa zapadala do zdejší krajiny. Takto jsme ji chtěli zachovat i nadále a proto jsme se rozhodli, že ji budeme udržovat sami. Upřímně by mi bylo líto zničit takovou nádheru strunnou sekačkou. Ale vzít do ruky kosu bylo příjemné, účinné i zábavné zároveň,“ dodal Pavel Kavánek.

Nové sídlo ČSOB bylo oficiálně otevřeno 16. dubna 2007 a je jedním z největších administrativních center v České republice. Zároveň patří k ekologicky nejšetrnějším bankovním domům v Evropě. Stavba v hodnotě 2,95 miliardy korun získala již několik ocenění – Stavba roku 2007, Best of Realty 2007 i Cenu zdraví a bezpečného životního prostředí, kterou uděluje asociace Business Leaders Forum 2006.