Neděle 22. října. Svátek má Sabina.

Škody u Kooperativy vzrostly na 117 milionů korun

29.01.2010 12:01 Tisková zpráva:

Největší škody, které nám doposud klienti nahlásili, jsou poškozené haly v Brně a Praze. V Brně nevydržela tíhu sněhu střecha výstavní haly na výstavišti. V rámci soupojištění bude podíl škody u Kooperativy okolo 12 milionů korun. V Praze registrujeme poškozené střechy u dvou skladových hal. V obou případech škoda šplhá k 5 milionům korun. 

Nejpostiženějšími regiony jsou Praha a střední Čechy, kde evidujeme přes 1200 škod v celkové výši 53 milionů Kč. Velmi postiženým regionem je také jižní Morava s více než 130 škodami za téměř 18 milionů Kč a Pardubický kraj s téměř 200 škodami za téměř 8 milionů Kč. Výše škod na jižní Moravě je velmi ovlivněna jednou velkou škodou na Brněnském výstavišti.   

Naopak nejméně sněhová kalamita zasáhla naše klienty v jižních Čechách, když způsobila jen 75 škod za 2,9 milionu Kč. „Všichni naši likvidátoři jsou neustále v terénu a již zdokumentovali přes 90 % všech nahlášených škod," dodává Horák.

V rámci havarijního pojištění jsme v průběhu sněhové kalamity řešili téměř 5000 škod. Většinou šlo o menší škody způsobené lehkou havárií, tedy pomačkané plechy, popraskané plasty. Nicméně, tyto škody nijak výrazně nepřevyšují obvyklý počet škod v průběhu předchozích zim. Oproti stejnému období v roce 2009 se počet škod zvýšil jen o cca 10 %. Může to být ovlivněno i tím, že na silnicích se v důsledku zhoršeného počasí pohybuje méně vozidel…kdo nemusí, tak nevyjíždí.