EUR 24.710

USD 22.791

REPO sazba ČNB 5.25 %

Inflace 2.9 %

EUR 24.710

USD 22.791

Slavnostní završení studentské architektonické soutěže Nízkoenergetický dům ČMSS 2010

 


 

Oceněné autory přijal místopředseda představenstva ČMSS Manfred Koller, který zdůraznil, že pro budoucnost mají úspory energií zásadní význam. „Všechny zúčastněné projekty jsme proto veřejnosti představili na výstavě a také je prezentujeme na našich webových stránkách. Věřím, že v nich naši klienti, ale nejen oni, najdou mnoho cenné inspirace pro své plány v bydlení,“ uvedl Manfred Koller.
 

Studentskou anonymní architektonickou soutěž vyhlásila vloni v říjnu ČMSS ve spolupráci s Českou komorou architektů. Předmětem soutěže bylo zpracování architektonické studie novostavby nízkoenergetického rodinného domu pro tří- až pětičlennou rodinu s cenou do 5 milionů korun.

Do soutěže Nízkoenergetický tům ČMSS 2010 bylo přihlášeno celkem 39 prací, které reprezentovaly studenty z celkem sedmi škol architektonického směru. Autory tří nejlépe hodnocených studií byli vyhlášeni Tomáš Hlavsa, FA VUT Brno, dále Martin Stára, Kamil Štajgl, Radovan Vacík, Tomáš Lindovský, všichni FA ČVUT Praha, a Jiří Bužek, FA VUT Brno. Odměnou ocenila porota tři studie, jejichž autory jsou Jan Hejl, VŠUP Praha, Zdeněk Chmel, FA VUT Brno, a Blanka Navrátilová, FA ČVUT Praha. Na doporučení poroty ocenila ČMSS dvě studie, na nichž se podílela autorská dvojice Gabriela Blažková a Veronika Dobešová, obě Fakulta architektury VUT Brno.

ČMSS je jednou z bank, které administrují program Zelená úsporám, a prostřednictvím vybraných obchodních míst přijímá žádosti od zájemců o dotaci. Profesionální finanční poradci ČMSS klientům poradí nejen s vyřízením dotace, ale také se získáním potřebných finančních prostředků pro realizaci plánovaného opatření.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%5.52 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

6.27%

6.3%

6.32%

6.3%

6.24%

6.19%

6.1%

6.05%

6.01%

6.02%

5.96%

5.6%

5.62%

5.57%

5.52%
Historie vývoje

 

 Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.