EUR 24.885

USD 23.151

REPO sazba ČNB 5.25 %

Inflace 2.6 %

EUR 24.885

USD 23.151

07. 06. 2010

0 komentářů

Společnost CSIA oznamuje prodej dvou nemovitostí

 


 

 

Administrativní budova Stodůlky

Kancelářská budova Stodůlky nacházející se na křižovatce ulic Nárožní a Pod Hranicí byla fondem CSPF odkoupena v roce 2005. Budova od svého dokončení slouží jako centrála společnosti A-Keramika (dceřiná společnost francouzského koncernu Saint Gobain). Tento moderní administrativní objekt s 4 400 m2 kancelářských a maloobchodních prostor a 169 parkovacími místy slouží společnosti A-Keramika nejen jako ústředí, ale i showroom. Dalším nájemcem, který využívá veškeré zbývající administrativní plochy, je společnost MB Tech (dceřiná společnost koncernu Mercedes-Benz), která v budově provozuje svoje vývojové centrum.  

Společnosti CSIA, správci aktiv a investičnímu manažerovi fondu CSPF, se v průběhu pětiletého vlastnictví budovy podařilo dosáhnout nejen plné obsazenosti budovy dnes pronajímané výše uvedeným nájemcům, ale zároveň se podařilo původní nájemní smlouvy těchto nájemců prodloužit na další, dlouhodobé období. Završením tohoto procesu pak byl letos dokončený odprodej budovy, s hodnotou dosahující téměř čtvrt miliardy korun českému privátnímu investorovi.

Pozemek Matějkova

REKLAMA

V roce 2006 odkoupil fond CSPF ústředí společnosti Asseco (předního poskytovatele IT služeb v regionu střední Evropy) v lokalitě Podvinný mlýn v pražských Vysočanech. Tento nákup zahrnoval i přidružené nezastavěné pozemky, jejichž plocha byla rozšířena odkupem sousedních nevyužitých pozemků. Již v rámci původní investiční strategie bylo CSIA plánováno tyto pozemky následně prodat dalším realitním investorům a developerům působících v segmentu rezidenčních nemovitostí. Fondu se následně podařilo získat všechna příslušná povolení, čímž se podstatně zvýšila hodnota těchto pozemků oproti vstupní investici.

Tato povolení umožňují v lokalitě výstavbu přibližně 3 700 m2 bytových ploch v celkem 56 bytových jednotkách. Velikost a lokalita projektu spolu s jeho řešením odpovídají dnešní poptávce ze strany kupujících, což bylo potvrzeno zvýšeným zájmem o tento projekt ze strany investorů a developerů. Tento proces byl úspěšně završen počátkem roku 2010 prodejem projektu společnosti CODECO.    

„Jsme rádi, že se nám podařilo úspěšně dokončit obě transakce v období, kdy se realitní trhy potýkají s významným poklesem poptávky jak ze strany realitních investorů, tak i například ze strany koncových kupujících na rezidenčním trhu. Obě transakce byly dokončeny v souladu s původní investiční strategií fondu nastavenou již při nákupu těchto projektů fondem CSPF a při prodeji obou objektů dosáhla naše společnost významného zhodnocení vložených prostředků. To potvrdilo nejen správnost zvolené strategie a uskutečněných investic našeho fondu, ale i hodnotu a úlohu aktivní správy aktiv fondu společností CSIA, do níž v neposlední řadě patří například udržení dlouhodobé nadprůměrné obsazenosti komerčního portfolia, které je pak vždy prvotním předpokladem jakéhokoli prodeje,“ říká Lukáš Schirl, výkonný ředitel společnosti CSIA.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%5.51 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

6.3%

6.32%

6.3%

6.24%

6.19%

6.1%

6.05%

6.01%

6.02%

5.96%

5.6%

5.62%

5.57%

5.52%

5.51%
Historie vývoje

 

 Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.