Středa 12. prosince. Svátek má Simona.

Společnost Eurodražby.cz navázala užší spolupráci s Raiffeisenbank

15.09.2011 11:09 Tisková zpráva: Raiffeisenbank

Nástroj nedobrovolných dražeb byl před 10-ti lety v podstatě vytvořen pro banky, ale ty ho nevyužívaly. Nyní ho ale objevují a jejich počet roste. Odhaduji, že počet dražeb iniciovaných bankami by mohl v příštím roce dosáhnout jednoho tisíce.“ uvedl Radim Hasman, předseda představenstva Eurodražby.cz.

Kombinace nárůstu nesplacených hypotečních úvěrů a nefunkční realitní trh vede k růstu nedobrovolných dražeb. Banky stále více sahají k tomuto efektivnímu způsobu řešení svých pohledávek. Jedná se totiž o rychlejší a jednodušší přístup než je například exekuční řízení. I cena, za kterou se nemovitost prodá prostřednictvím dražby, je pro banku a jejího klienta velmi často mnohem výhodnější.

Společnost Eurodražby.cz již sedmým rokem úzce spolupracuje v této oblasti s Českou spořitelnou. Ve svém portfoliu má i řadu jiných bank v České republice jako například Československou obchodní bankou či Hypoteční bankou. 

Nová užší spolupráce s bankovním domem Raiffeisenbank nás velice těší. Díky dlouholetým zkušenostem v tomto sektoru jsme schopni nabídnout služby na míru. Působíme po celém území České republiky, nabízíme profesionální přístup a troufám si říci, že nikdo nezná potřeby bank lépe než my. Díky vysokém počtu úspěšných dražeb jsme schopni efektivně řešit všechny záležitosti spojené s dražbou,“ doplnil Radim Hasman.