EUR 25.330

USD 23.428

REPO sazba ČNB 6.25 %

Inflace 2.3 %

EUR 25.330

USD 23.428

22. 04. 2010

0 komentářů

Spolupráce Zdravotní pojišťovny METAL-ALIANCE a Allianz pojišťovny se úspěšně rozvíjí

 


 

 

Během jediného roku získaly obě společnosti na 30 tisíc společných klientů, tedy klientů, kteří využívají jak zdravotní pojištění ZP METAL-ALIANCE, tak některý z produktů Allianz, ať už jde o cestovní pojištění, povinné ručení, privátní majetek, penzijní fond nebo životní pojištění. Řada klientů přitom využívá více produktů, nikoliv tedy pouze zdravotní pojištění a jeden z komerčních pojistných produktů.

Novinkou ve společné nabídce produktů a služeb je životní pojištění JISTOTA PRO život . Je to první komplexní životní/úrazové pojištění na českém trhu, které bylo připraveno a je nabízeno ve spolupráci se zdravotní pojišťovnou. Je to univerzální a velmi flexibilní pojistný produkt, který umožňuje v rámci jedné smlouvy pojistit až 2 dospělé (vstupní věk 18 – 75 let) a až 4 děti (vstupní věk 0 – 20 let). Lze pojistit také samotné děti. V průběhu trvání pojištění lze přidávat nebo i ubírat pojištěné osoby, snižovat či naopak zvyšovat pojistnou částku, měnit počet připojištění. Samozřejmostí je možnost vinkulace vůči bance. Produkt má volitelnou spořící složku.

REKLAMA

Těžiště oboustranné spolupráce představují preventivní programy. Zdravotní pojišťovna METAL-ALIANCE díky spolupráci s Allianz pojišťovnou může svým klientům nabídnout možnost čerpání příspěvku na pořízení dětské autosedačky či sedáku. Vzhledem k tomu, že od 1. května 2008 se děti nesmí přepravovat v autě bez použití zádržného systému, zareagovaly zdravotní pojišťovny v letech 2008 a 2009 příspěvkem na nákup dětských sedaček v rámci programů fondu prevence. Tento program však byl k 30. 6. 2009 zrušen. Do té doby si o příspěvek na nákup autosedačky či sedáku požádalo více jak 4 340 pojištěnců ZP METAL-ALIANCE a celková výše příspěvků překročila 2 mil. Kč.

Z dostupných statistik vyplynulo, že zádržný systém při přepravě dětí výrazně přispívá ke snížení úmrtnosti dětí při automobilových nehodách a proto se obě společnosti rozhodly přispět k bezpečnosti dětí na silnicích. Projekt ZP METAL-ALIANCE a Allianz pojišťovny je zaměřený právě na bezpečnost dětí při cestování autem a je umožněn díky Allianz pojišťovně, která podpořila projekt darem v hodnotě 1 mil. Kč. Tento dar použije ZP M-A k proplácení příspěvků na autosedačky a sedáky pro své pojištěnce ve věku do 13 let.

Tím ale úsilí obou společností o prevenci u dětí nekončí. Allianz pojišťovna se stala hlavním partnerem projektu stomatologické prevence u dětí, na kterém spolupracuje ZP METAL-ALIANCE a studenti stomatologických fakult ze sdružení Nechci kazy. Jedním z hlavních cílů je zajistit dětem stomatologickou prevenci a snížit rizika vzniku zubního kazu u dětí.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%5.6 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

6.34%

6.34%

6.37%

6.27%

6.3%

6.32%

6.3%

6.24%

6.19%

6.1%

6.05%

6.01%

6.02%

5.96%

5.6%
Historie vývojeDiskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.