EUR 25.230

USD 23.714

REPO sazba ČNB 5.75 %

Inflace 2.0 %

EUR 25.230

USD 23.714

12. 08. 2008

0 komentářů

Stavebně montážní rizika – co všechno dokáže pokrýt pojištění

 


 

 

Na stavbě se může stát téměř cokoliv z jakékoliv příčiny. Učebnicovým příkladem je třeba pád jeřábu, ať už kvůli špatné manipulaci nebo silnému větru. Může rovnou spadnout část stavby, může se někdo zranit, může se při dopravě poškodit stavební materiál. „Jak praví první Murphyho zákon: „Co se může pokazit, to se taky pokazí.“ Z těchto důvodů sahá již spousta firem po pojištění různých rizik, aby zabránili zbytečným škodám,“ říká Ing. Zdeněk Voharčík, jednatel společnosti GrECo, International, poradenství pro riziko a pojištění s.r.o.

Najít však řešení, které by vyhovovalo danému projektu, se však někdy může zdát náročnější než samotná jeho realizace. Je proto vhodné, poradit se s nestranným odborníkem, makléřem, který má přehled o jednotlivých pojišťovnách a jejich produktech. V současné době je hojně využívané pojištění Stavebně montážních rizik CAR (Contractors‘ All Risks) a EAR (Erection All Risks), které dokáže pokrýt veškerá rizika stavebních a montážních děl, a to celosvětově.

V rámci této pojistky lze obsáhnout také finanční rizika – jako tzv. pojištění smluvní záruky (contract bond). Riziko je zde definováno jako neplnění určitých smluvních povinností a závazků pojištěného vůči třetí osobě, většinou investorovi či generálnímu dodavateli stavby. Mezi základní typy nabízených bondů patří např. záruka za akontaci, za nabídku, za řádné provedení smlouvy, za zádržné za provedení práce či za zádržné v průběhu záruční doby. Pojištění smluvní záruky je zaměřeno zejména na tržní segment společností stavebních a strojírenských, dále potom na dodavatelské společnosti z dalších oborů.

REKLAMA

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%5.57 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

6.37%

6.27%

6.3%

6.32%

6.3%

6.24%

6.19%

6.1%

6.05%

6.01%

6.02%

5.96%

5.6%

5.62%

5.57%
Historie vývojeDiskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.