EUR 24.710

USD 22.791

REPO sazba ČNB 5.25 %

Inflace 2.9 %

EUR 24.710

USD 22.791

09. 11. 2023

0 komentářů

Stavební a developerská skupina kolem společnosti HSF System se mění na holding PURPOSIA Group. Vznikl tak jeden z významných hráčů českého a slovenského stavebnictví

 

Ostrava, 9. listopadu 2023 – Ostravská stavební společnost HSF System vytvořila holdingovou strukturu, do které bylo začleněno celkem 26 firem. Nový holding nese jméno PURPOSIA Group. Vznikl tak jeden z významných hráčů, který působí na českém, slovenském, ale i evropském stavebním trhu, s tržbami převyšujícími tři miliardy korun. Hlavními důvody založení holdingu jsou zvýšení efektivity a další plány na expanzi.

Loading 

Dnes mezinárodní společnost HSF System vznikla jako ryze česká firma v roce 2002 se sídlem v Ostravě se specializací na dodávky střech a fasád. Později své aktivity rozšířila na generální dodávky staveb a v roce 2010 rozšířila své působení na Slovensko založením dceřiné společnosti HSF System SK. Díky úspěšnému a trvalému růstu je dnes společností, která dokáže zajistit celý životní cyklus stavebních projektů od projektování a developmentu pod značkou ANTRACIT přes samotnou výstavbu až po správu a údržbu nemovitostí v rámci společnosti SK Facility. Letos skupina dokončila akvizici společnosti PREFA ONV, výrobce prefabrikovaných konstrukcí.

„Důvodů, proč jsme se rozhodli vytvořit holdingovou strukturu, je několik. V uplynulých letech jsme významně rostli, v portfoliu dnes máme 26 společností. Postupně jsme dospěli do bodu, kdy potřebujeme jejich management ještě více zefektivnit. Chceme se vydat cestou chytrého řízení a využít synergické efekty holdingu. Slibujeme si od tohoto kroku také snadnější přístup k financování i úsporu nákladů. Zkrátka nám takovéto rozhodnutí dávalo smysl. A to nás inspirovalo i k samotnému názvu holdingu,“ shrnul Jan Hasík, předseda představenstva PURPOSIA Group.

Rekordní tržby a odvedená miliarda na daních

Mezinárodní skupina HSF System dosáhla v roce 2022 rekordních konsolidovaných tržeb
ve výši 2,6 miliardy korun. Za posledních pět let tak firma zvýšila tento ukazatel o více než
70 procent. V letošním roce očekává tržby převyšující tři miliardy korun.

REKLAMA

„Založením holdingu jsme významně posílili svou pozici na českém a slovenském stavebním trhu. Zvýšení poměru vlastních dodávek pro interní i externí projekty nám poskytuje nespornou výhodu oproti konkurenci. Věříme, že to ocení hlavně naši zákazníci,“ uvedl Tomáš Kosa, místopředseda představenstva PURPOSIA Group, s tím, že cílem je nejen další růst jednotlivých firem v holdingu, ale i rozšiřování portfolia. Ještě letos by měly být oznámeny nové akvizice. „V současné době jako holding zaměstnáváme v Česku a na Slovensku přes 250 lidí. Za dobu našeho působení jsme odvedli státu na daních téměř miliardu korun,“ konstatoval Jan Vitvar, člen představenstva PURPOSIA Group.

Mezinárodní stavební skupina HSF System působí kromě Česka i v sousedním Slovensku. Stavební projekty realizovala ale také v Rakousku, Polsku, Německu, Maďarsku, Itálii, Chorvatsku a Dánsku.

HSF System dokončilo řadu projektů pro významné zákazníky ze soukromého i veřejného sektoru. Jde například o moderní sportovní halu v Ostravě – Třebovicích, Hornbach v Prešově, Nitře a v Praze, největší sklad léčiv v Praze Phoenix, domov pro seniory v Dačicích, Dům Ronalda McDonalda v areálu pražské Fakultní nemocnice v Motole, základní školu ve Veleni, modlitebnu v Sedlčanech, nový závod společnosti Remoska v Kopřivnici, několik etap rozšíření výrobního závodu Marlenka, halu Apex v Pohořelicích, multifunkční prostor KVIFF.TV Parku v rámci Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary, Cargo terminál v Mošnově u Letiště Leoše Janáčka a mnoho dalších.

V současné době realizuje developerská skupina ANTRACIT unikátní rezidenční a kancelářský projekt Polyfunkční dům VÁCLAV, který je situovaný v historickém centru Ostravy.
Po dokončení bude zahrnovat luxusní byty, prémiové kancelářské a obchodní prostory a parkovací místa. V atraktivní lokalitě Považský Chlmec v Žilině probíhá projekt ANTRACIT Spot Žilina – výstavba objektu pro gymnastickou a parkourovou akademii s plánovaným otevřením na začátku roku 2024.

Mezi nejlepšími

V žebříčku nejlepších stavebních dodavatelů RABF 2023, který každoročně sestavuje Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství, dosáhla skupina za pětileté období 2018-2022 na 10. místo z 1235 hodnocených stavebních dodavatelů. V samostatném hodnocení za rok 2022 je dokonce na 7. místě. Díky dosaženým výsledkům se řadí mezi nejlepší firmy s označením „Excelentní kvalita“ v oboru stavebnictví.

REKLAMA

V žebříčku Významné stavební firmy Moravskoslezského kraje dle čistého obratu za rok 2022, který sestavil odborný časopis Stavitel, obsadila HSF System 1. místo z celkem 83 hodnocených firem. V prestižní soutěži Czech Best Managed Companies pořádané mezinárodní poradenskou společností Deloitte se HSF System zařadila mezi nejlépe řízené firmy Česka v roce 2023.

Skupina HSF System investuje každoročně do oblasti výzkumu a inovací. Spolupracuje s VŠB – Technickou univerzitou Ostrava. Společně například testují unikátní podlahy určené pro průmyslové haly, které mají jen polovinu původní tloušťky. Dlouhodobým strategickým cílem skupiny je implementace Stavebnictví 4.0 zahrnující digitalizaci a automatizaci do každodenních stavebních činností.

Udržitelně a odpovědně

Skupina realizuje stavby v souladu se standardy pro udržitelnou výstavbu dle certifikace BREEAM a DGNBa snaží se minimalizovat uhlíkovou stopu. Je v procesu analýzy a zavádění certifikace evropského standardu ESG.

Za rok 2022 získala skupina HSF System již podruhé ve své historii Cenu hejtmana Moravskoslezského kraje za společensky odpovědné aktivity v kategorii podnikatelských subjektů od 51 do 250 zaměstnanců. Její podpora například směřuje do ostravských vysokých škol, na festivaly Colours of Ostrava, Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary, Sázava fest nebo na ostravský Majáles, do Mobilního hospice Ondrášek nebo k mladým výtvarným umělcům. Skupina letos uspořádala také již 15. ročník soutěže HSF System Modelium,
do kterého se přihlásilo celkem 49 týmů ze 34 středních stavebních škol z Česka a Slovenska.

HSF System dlouhodobě podporuje českou cyklistiku na profesionální i amatérské úrovni. Mezi tyto aktivity patří například populární závod horských kol pro širokou veřejnost HSF System Bike Čeladná nebo předvánoční UEC Evropský pohár v cyklokrosu. Skupina je též partnerem unikátního seriálu pro amatérské sportovce Datart Valachy Tour, Rajeckého maratonu nebo Žilinského triatlonu.

„Troufám si tvrdit, že jsme silní ve všech oblastech, které zahrnuje pojem ESG – environmentální, sociální aspekt i řízení. Chceme předat firmu v dobré kondici dalším generacím. Panuje u nás rodinná atmosféra. Trávíme spolu i volný čas. To chceme udržet i v rámci celého holdingu. Jsme štikou, nikoliv sumcem v rybníce,“ shrnul Tomáš Hess, člen představenstva PURPOSIA Group.

 

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%5.52 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

6.27%

6.3%

6.32%

6.3%

6.24%

6.19%

6.1%

6.05%

6.01%

6.02%

5.96%

5.6%

5.62%

5.57%

5.52%
Historie vývoje

 

 Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *