EUR 24.740

USD 23.154

REPO sazba ČNB 5.25 %

Inflace 2.6 %

EUR 24.740

USD 23.154

06. 03. 2009

0 komentářů

Stavební spoření pro rodinu

 


 

Rodina může žít a fungovat spokojeně jen tehdy, když má zabezpečené a dobře řízené finance. Bohužel je stále velmi obvyklý trend narušování vyváženosti rozpočtu zbytečným zadlužováním s cílem momentálního a krátkodobého vylepšení životního standardu. Lidé si velmi často půjčují například na nákup elektroniky, kterou nutně nepotřebují, nebo se zadluží, aby mohli vyrazit na zbytečně drahou dovolenou.   Kvůli tomu, že se nechají zlákat různými reklamními akcemi, kdy lze zboží koupit dnes a platit až zítra, se mnoho rodin dostává do problémů.
 

Rodinný rozpočet je nutné dobře plánovat a nastavit priority, kdy na prvním místě stojí zajištění základních životních potřeb, jako je výživa, oblečení a střecha nad hlavou. Například rozrůstající se rodina by se určitě měla zaměřit nejprve na zajištění finančních prostředků pro slušné a pokud možno vlastní bydlení, než bude uvažovat o dalších, méně naléhavých, investicích.

K zajištění bydlení se jeví nejvýnosnějším a zároveň nejbezpečnějším způsobem stavební spoření. Na tuzemském finančním trhu představuje stavební spoření s pevným úročením vkladů, státní podporou a výhodnými úvěrovými podmínkami prakticky bezkonkurenční nabídku. Zaručuje vysoký a garantovaný výnos ve fázi spoření a možnost výhodného úvěru s garantovanou fixní úrokovou sazbou po celou dobu splácení.

Velkou výhodou je také skutečnost, že do jednoho úvěrového případu lze slučovat i více smluv příbuzných osob, čímž investiční možnosti rodiny významně rostou. Svou smlouvu o stavebním spoření může mít celá rodina, protože možnost si je uzavřít, včetně nároku na státní podporu, vzniká každému držiteli českého rodného čísla, tedy i těm úplně nejmenším dětem. Každému členovi rodiny pak také vzniká nárok na státní podporu a svým spořením si automaticky vytváří také nárok na nesmírně výhodný řádný úvěr ze stavebního spoření.

„Čím dříve rodina začne spořit, tím lépe,“ říká Ing. Petr Zaremba, ředitel odboru řízení aktiv a pasiv Raiffeisen stavební spořitelny a. s.  „Časem si pak všichni společně naspoří skutečně velmi slušnou částku. Navíc – pokud bude majitel smlouvy o stavebním spoření žádat o meziúvěr nebo řádný úvěr ze stavebního spoření, bude mít výhodu – a to v tom, že mu bude přiznána zvýšená důvěra,“ dodává Ing. Zaremba.

REKLAMA

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%5.51 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

6.3%

6.32%

6.3%

6.24%

6.19%

6.1%

6.05%

6.01%

6.02%

5.96%

5.6%

5.62%

5.57%

5.52%

5.51%
Historie vývoje

 

 Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.