EUR 25.335

USD 23.337

REPO sazba ČNB 6.25 %

Inflace 2.3 %

EUR 25.335

USD 23.337

26. 03. 2009

0 komentářů

STING Commerce vyhrál tendr na prodej hotelů společnosti Hoteltrans vlastněné společností Arcelor Mittal Ostrava

 


 

 

Jde o dva obrovské hotelové komplexy a jednu ubytovnu rozmístěné ve frekventovaných čtvrtích Ostravy. Konkrétně se jedná o hotelový dům Areál, Dům mladých hutníků a ubytovnu na Bulharské ulici. Tři udržované budovy vystavěné v 60. letech pro potřeby najímaných tisíců pracovníků hutě dnes nabízejí své hotelové služby především pracovníkům jiných ostravských firem, manažerům na cestách a turistům.

 „Rozhodnutí představenstva ArcelorMittal Ostrava je v souladu s jednoznačně definovanou obchodní strategií společnosti zříci se podnikatelských aktivit, které přímo nesouvisejí s její hlavní podnikatelskou činností, tedy výrobou oceli. Společnost ArcelorMittal Ostrava pevně věří, že prodej přináší společnosti Hoteltrans jedinečnou příležitost pokračovat ve svém rozvoji. Toto rozhodnutí současně demonstruje závazek společnosti ArcelorMittal Ostrava vytvářet dlouhodobou hodnotu pro její akcionáře,“ objasňuje důvody prodeje hotelů Amit Thacker, vedoucí oddělení Koordinace obchodních aktivit společnosti ArcelorMittal Ostrava.

Nacházíme se v době hospodářské recese, investorů je v regionu dostatek, ale vyčkávají na vhodnou příležitost. Tou se může stát, podle slov  ředitele STING Commerce Daniela Římana, právě tato naprosto ojedinělá nabídka prodeje tří rozměrných komerčních budov v Ostravě najednou.

Díky obrovské rozloze a výborné dopravní dostupnosti si dokážu představit využití těchto hotelových komplexů ke kombinaci obchodu, služeb a administrativy, považuje za možný budoucí účel prodávaných budov ředitel Říman.

REKLAMA

Hotely byly od jejich výstavby nejprve vlastněny společností Nová Huť, právním předchůdcem společnosti ArcelorMittal Ostrava a.s.. V roce 1994 pak odloučením od mateřské společnosti vznikla společnost Hoteltrans s.r.o., do jejíhož základního kapitálu byly vloženy výše uvedené nemovitosti. Úkolem společnosti Hoteltrans s.r.o. je zajišťovat řízení a provoz předmětných ubytovacích zařízení. Společnost ArcelorMittal Ostrava a.s. je 100procentním vlastníkem společnosti Hoteltrans s.r.o.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%5.6 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

6.34%

6.34%

6.37%

6.27%

6.3%

6.32%

6.3%

6.24%

6.19%

6.1%

6.05%

6.01%

6.02%

5.96%

5.6%
Historie vývojeDiskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.