Středa 19. prosince. Svátek má Ester.

Tipy jak rychleji prodat nemovitost

02.08.2010 01:08 Tisková zpráva:

Jak připravit svou nemovitost na prodej?

V prvním kroku by se měl se svou nemovitostí rozloučit. Už to není jeho domov, ale zboží, které je potřeba co nejvýhodněji prodat. Mezi některá doporučení patří nemovitost vymalovat, spravit všechny stěny a precizně uklidit. Dále by měl nemovitost „odosobnit“, odvézt rodinné obrazy, suvenýry z cest, přebytečný nábytek atd. Nemovitost by měla působit čistým a neosobním dojmem. Při prohlídce by měl být přítomen pouze majitel nemovitosti, měl by řádně vyvětrat a je dobré použít i silnější osvětlení, žárovky.

Jak správně svou nemovitost nafotit?

Zhotovení kvalitní fotodokumentace je jedním z nejdůležitějších nástrojů marketingu. Na fotografiích by měly být vidět všechny důležité dispozice Vašeho bytu nebo domu. Před focením ideálně vymalujte a udělejte veškeré opravy, úpravy včetně úklidu. Lepší je vždy fotit za denního světla.

Jak to funguje na západních trzích?

V západních trzích majitelé často do prodeje své nemovitosti investují a najímají si specializované firmy, které mají své designéry, malíře, zahradníky a jiné řemeslníky. Vědí, že se jim vynaložená investice vrátí jak v ceně, tak v mnohem kratším čase prodeje.