Úterý 03. srpna. Svátek má Miluše.

Trend: Byty vlastníkům spravují specializované firmy

24.10.2019 01:10 Tisková zpráva:

Lidé už se o svoje nemovitosti nechtějí starat sami, ale stále více je předávají do správy specializovaných firem. Šetří tím čas i peníze. Chtějí však mít i kontrolu a být informováni o stavu své nemovitosti, což může být v rozporu s potřebou svěřit byt do správy. Změnit to mohou nově vznikající klientské zóny a aplikace, které budou majitele nepřetržitě informovat a posilovat tak kontrolu nad stavem nájmu.

„Lidé byli zvyklí se o byty starat sami. Ti, kteří svou nemovitost z různých důvodů předali nějaké společnosti, měli zpočátku pocit, že nad ní ztrácejí kontrolu. Prostřednictvím klientské zóny ale vidí všechny platby, co se s bytem děje, co je nové, opravené, reporty z kontrol a podobně,“ uvedl spoluzakladatel služby Ideální nájemce.cz Martin Březina.

Firma v současné době spravuje portfolio bytů přesahujících hodnotu 5 miliard korun. Celkem jde už o více než 1000 bytů. Šest správců ve velkých městech republiky měsíčně provádí 200 kontrol a 450 úkolů. „Nájemníci průměrně každý den v měsíci aspoň jednou vytopí sousedy. Ve stejném intervalu měníme nebo opravujeme některý ze spotřebičů v celkem tisícovce bytů. Správci v průměru 20krát za měsíc vymění zámky,“ popisuje Březina náročnost správy svěřeného majetku.

Náročnost správy velkého portfolia bytů potvrzují i další statistiky. „Za půl roku jsme odepsali na 1372 e-mailů od nájemníků. V archivu ročně přibude přes 57.000 dokumentů a fotek. Naše IT oddělení zpracuje asi 78.000 požadavků týdně,“ doplnil Březina.

Obchodní oddělení firmy podle něj musí absolvovat za půl roku 1500 schůzek nebo zveřejnit asi stovku inzerátů měsíčně. „Z uvedených čísel jasně plyne, proč majitelé nemovitostí předávají správu svých bytů specializovaným firmám,“ dodal Březina.

Tisková zpráva Ideální nájemce.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *