EUR 23.830

USD 22.271

REPO sazba ČNB 7.00 %

Inflace 15.8 %

EUR 23.830

USD 22.271

23. 10. 2015

0 komentářů

Třetí etapa Futurama Business Park využije geotermální energii

 


 

„Naše mimořádně úsporná budova je navržená tak, aby získala nejvyšší možný stupeň mezinárodní certifikace BREEAM OUTSTANDING,“ uvedl Tomáš Velemínský, jednatel společnosti Erste Group Immorent ČR. Certifikace BREEAM provází projekt Futurama Business Park od jeho počátku. První certifikovanou kancelářskou budovou na území České republiky byl právě objekt A z první fáze projektu. S postupujícím časem se přitom certifikace vyvíjela a zpřísňovala požadavky z hlediska šetrnosti k životnímu prostředí. Nejvyšší úroveň certifikace pro tuto budovu tedy představuje mnohem vyšší standard než před několika lety. „Při návrhu budovy F a volbě použitých systémů a technologií byl hodnocen například i požadavek na snížení potřeby  primárních energií a produkce emisí oxidu uhličitého a oxidů dusíku,“ vysvětlil Tomáš Velemínský.

Primárním zdrojem tepla a chladu pro právě zahájenou budovu je energie ze 30 geotermálních vrtů hlubokých 150 metrů. Podloží stavby ve spojení s těmito vrty funguje jako obrovský akumulátor tepelné energie. V létě budou  vrty sloužit  pro chlazení budovy a v zimě pak ve spojení s tepelnými čerpadly budou zdrojem tepla pro vytápění a ohřev větracího vzduchu. Využitím vrtů v průběhu celého roku je zajištěna jejich regenerace a efektivní využití energie podloží.

Závěrečná budova F areálu Futurama Business Park nabídne 10 000 m²  kancelářských prostor třídy A. Ve všech místnostech jsou otvíratelná okna a vlastní ovládání teploty. K nízké energetické náročnosti budovy přispívá mimo jiné kvalitní stínění oken a jejich zasklení izolačními trojskly stejně jako zvýšená tepelná izolace vnějšího pláště budovy. Součástí nadčasového architektonického návrhu  Futurama Business Park jsou zelené plochy, které mají příznivý vliv na mikroklima a pomáhají vyrovnávat nakumulované teplo ve zpevněných površích okolo.

Futurama Business Park je zasazen do moderního prostředí nového Karlína, který poskytuje výbornou dostupnost stanice metra Invalidovna a další městské hromadné dopravy. V blízkém okolí jsou restaurace, bankomaty, obchody s potravinami, poštu, lékárnu atd. Architektonická koncepce nezapomíná ani na potřeby cyklistů, kteří mají po příjezdu do práce možnost bezpečně odložit své kolo a využít sprchy s šatnami v budově.  

Projekt Futurama Business Park v současnosti patří k nejúspěšnějším kancelářským projektům v Praze. Je například držitelem ocenění Best of Reality – Nejlepší z realit v kategorii Nová administrativní centra. Staví se celkově ve třech fázích. V první i druhé fázi byly vybudovány vždy dva objekty ve tvaru písmene U. Mezi budovami vznikla zvýrazněná osa kolmá na Sokolovskou ulici jako hlavní páteř areálu. Ve třetí etapě pak bude dostavěna obdélníková budova, která komplex administrativního centra uzavře. Po dokončení nabídne Futurama Business Park celkem 40 000 m² kancelářských prostor. Celková investice do projektu dosahuje tří miliard Kč.

REKLAMA

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj fincentrum hypoindexu

%6.34 Aktuální výše Hypoindexu

3.39%

3.81%

4.14%

4.52%

4.62%

4.88%

5.33%

5.71%

6.24%

6.28%

6.23%

6.2%

6.31%

6.34%

6.34%
Historie vývoje


Související články


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *