Pátek 14. prosince. Svátek má Lýdie.

Úspory energie, dřevěné stavění, moderní architektura – témata podzimního veletrhu STAVOTECH – Moderní dům Olomouc

06.10.2010 11:10 Tisková zpráva:

Nosnou částí celého veletrhu STAVOTECH – Moderní dům je prezentace firem ve  výstavní části. Více než stovka vystavovatelů představí nabídku širokou stavebního oboru i interiérového vybavení a nábytku. Prezentace firem doplní poradenské místo k dotačnímu programu Zelená úsporám.

Úspory energie a využití obnovitelných zdrojů energie obsáhne specializovaná  sekce EKOENERGA.  Stěžejním tématem letošního ročníku přednáškové části je využití sluneční energie pro výrobu elektrické energie i tepla, Ve výstavních expozicích návštěvnicí najdou kromě solárních kolektorů, fotovoltaických panelů také tepelná čerpadla, kotle na biomasu, výrobky, materiály a technologie pro stavění v nízkoenergetickém standartu.

Aktuální téma dřevěného stavění  je obsahem doprovodné výstavy a konference DŘEVOSTAVBA, která si klade za cíl být prostorem pro přiblížení této problematiky zájemcům z Moravy. Do Olomouce zavítají odbornicí na dřevěné stavění, aby se podělili o své poznatky na semináři, který se uskuteční v pátek 5.listopadu.

Další tradiční součástí veletrhu jsou Olomoucké dny architektury a stavebnictví. Jejich program je tradičně bohatý. Dává prostor pro prezentace a diskusi s autory projektů k v Olomouci aktuálním tématům – územní plán města, vysokoškolský kampus a inovační centrum na tř. Kosmonautů. Svou tvorbu přiblíží tentokrát brněnští přední architekti Jakub Kynčl a Zdeněk Sendler. 

Ve výstavní části této sekce se představí architektonické soutěžní i nesoutěžní přehlídky – Salon dřevostaveb, Dřevěný dům, přehlídky studentských prací – Modulární obytný prostor, Nízkoenergetický dům ČMSS,  Přehlídka diplomových prací studentů fakult architektury 2010. Vrcholem je opět ucelená prezentace nejprestižnější architektonické soutěžní přehlídky v ČR GRAND PRIX ARCHITEKTŮ Národní cena za architekturu, Exkurze za doprovodu autorů povede letos do prostor NH Congress Hotel a Omega centra oceněné titulem Stavba roku 2010.

Olomoucký kraj zastřešuje expozici měst a obcí Olomouckého kraje, která je součástí přehlídky investičních příležitostí pod názvem RegionInvest. Kromě Olomouckého kraje se zde představí  města Olomouc, Přerov, Prostějov, Šternberk a Litovel.   Své místo pro prezentaci tady mají oceněné obce krajského kola soutěže  Vesnice roku a také partnerská města Olomouckého kraje. 

Podzimní veletrh STAVOTECH – Moderní dům  a souběžně probíhající výstavy a prezentační akce jsou dobrou příležitostí pro konzultaci s odborníky i bohatým zdrojem hodnotných informací a inspirace. Nenechte si tedy  ujít příležitost a zavítejte na olomoucké Výstaviště Flora 4. – 6. listopadu mezi 9,00 – 18,00, v sobotu do 17,00 hodin.