EUR 25.255

USD 23.195

REPO sazba ČNB 4.75 %

Inflace 2.0 %

EUR 25.255

USD 23.195

30. 07. 2009

0 komentářů

Subjekty:

V ČR se dnes poprvé prodala nemovitost v rámci elektronické aukce pořádané MEXX Reality

 


 

 

Nového majitele získal za 4,2 milionu Kč během hodinové elektronické dražby rodinný dům z roku 2001, o celkové rozloze včetně pozemku 11 600 m2, v obci okresu Praha – Západ. Do ní se přihlásilo celkem 17 zájemců, z čeho 4 dnes z pohodlí svého domova, případně ze své kanceláře, svedli na dálku souboj o tuto nemovitost. Během hodiny došlo 12krát ke zvýšení ceny a finální částka byla o 10,5  % vyšší než cena stanovená při zahájení aukce.

 „ S průběhem a výsledkem této první elektronické aukce jsme velmi spokojeni. Jsem přesvědčen, že stejně tak je tomu i u prodávajícího a kupujícího. Jako pilotní projekt se nám osvědčila. Budeme v těchto aukcích i nadále pokračovat a v dohledné době chystáme další. Klienti z celé republiky mají díky nim k dispozici transparentní a pohodlný nákup nemovitostí přímo z domova či kanceláře,“ uvedl obchodní ředitel MEXX Reality Josef Šinágl.

„Po ohlášení našeho záměru se ozývaly pochybovačné a skeptické hlasy. Myslím, že výsledek této první aukce i další námi připravovaný rozvoj tohoto projektu, jsou dostatečnou odpovědí,“ dodal Šinágl.

Princip elektronické aukce Mexx Reality: Vše je velmi jednoduché – zájemce se musí pouze zaregistrovat na webu MEXX Reality, kde jsou podrobně popsány podmínky. V systému e-aukce má kupující možnost koupit nemovitost pouze za cenu, kterou je ochoten za ni dát. Sám si může vyhodnocovat nabídky ostatních účastníků. Nemovitost si může prohlédnout osobně v předem daných termínech, případně individuelně po dohodě. Poté v konkrétní stanovený okamžik začne samotná aukce, kdy může dražit více zájemců zároveň.

REKLAMA

Výhodou pro prodávající, kteří chtějí vydražit svou nemovitost, je možnost určit si vyvolávací cenu. Tedy nejnižší cenu, která je pro něj ještě přijatelná. V případě e-aukce je výhodou pro prodávající dosáhnout i v dnešní situaci na realitním trhu co nejvyšší prodejní ceny své nemovitosti.  Ta je navíc stanovená reálnou tržní poptávkou, ne pouze odhady realitních makléřů či kanceláří, byť ty jsou velmi fundované.    V případě neúspěšné e-aukce mohou naopak snížit své nároky na požadovanou cenu a e-aukci opakovat. Vztah mezi prodávajícím a MEXX Reality je založen na standardní smlouvě a provize je také ve standardní výši.

E-aukce běží na specializovaném programu, který splňuje i ty nejpřísnější požadavky pro výběrová řízení pro zadávání veřejných zakázek.

Také po skončení aukce nemusí nový majitel nemovitosti vůbec opouštět pohodlí domova či své kanceláře. Veškerou agendu jako je např. předložení originálů dokumentace, podpisů smluv, zajištění hypotéky a další s prodejem spojené úkony, zajistí lidé z Mexx Reality společně s právníkem přímo u klienta. A to včetně ověření podpisů či potřebných listin. Jediný úkon, který klient nemůže absolvovat z pohodlí svého bydliště, je samotná fyzická prohlídka nabízené nemovitosti.

Další informace: http://www.mexxreality.cz/cs/aktuality/elektronicke-drazby-mexx-reality/

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%5.49 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

6.32%

6.3%

6.24%

6.19%

6.1%

6.05%

6.01%

6.02%

5.96%

5.6%

5.62%

5.57%

5.52%

5.51%

5.49%
Historie vývoje

 

 Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.