EUR 25.255

USD 23.195

REPO sazba ČNB 4.75 %

Inflace 2.0 %

EUR 25.255

USD 23.195

28. 06. 2012

0 komentářů

V Praze se slavnostně otevřela nejlepší kancelářská budova světa

 


 

Za účasti nejvyššího managementu pojišťovací skupiny VIG a stovky dalších významných hostů dnes proběhlo slavnostní otevření nové centrály obou pojišťoven v pražském Karlíně.  

Nová centrála pojišťoven Kooperativa a ČPP je největší a nejmodernější budovou v rámci celé Vienna Insurance Group. To, že tato nejlepší kancelářská budova na světě vyrostla právě v Praze, není náhodou. Je mimo jiné symbolem důvěry VIG v Českou republiku a naše společnosti, které na českém trhu působí“, potvrdil výjimečnost nové centrály Dr. Peter Hagen, předseda představenstva a generální ředitel VIG.  

Nová budova je pro nás nejen krásným novým místem, příjemným zázemím a příkladem architektonického umění, odvahy a krásy, ale je i důkazem postavení, síly a 20letého úspěchu našich pojišťoven na českém trhu,“ uvedl předseda představenstva a generální ředitel Kooperativy Martin Diviš, který rovněž stojí v čele seskupení tří českých pojišťoven koncernu VIG. „Nová budova, kterou společně užíváme, je velmi elegantní, designově i technologicky moderní až nadčasová, ale přitom přesně odpovídá svému účelu a uspokojí funkční potřeby našich společností a zaměstnanců,“ podotkl předseda představenstva a generální ředitel České podnikatelské pojišťovny Jaroslav Besperát.  

Centrála VIG ČR je moderní, technologicky inovativní budova. „Projekt byl od samého začátku koncipován s důrazem na ekologii, ekonomiku a nové technologie. Jednou z nich je proplachovací kanál v podzemí naší budovy. Budovou prochází potrubí o světlosti 1200mm a teče jím Vltava z Těšnovského jezu do Libeňských doků. Toho využíváme pro chlazení budovy. Inteligentní je řešení také způsobu zastiňování budovy či osvětlení vnitřních prostor, kdy se vyhodnocují teplotní a světelné parametry uvnitř pracovního prostoru. Světla automaticky reagují na přítomnost člověka na pracovišti a přiměřeně osvětlují pracovní prostor. Nezapomněli jsme ani na elektromobily a užití elektro kol pro pohyb pracovníků na krátké vzdálenosti“, říká manažer výstavby nové centrály Jaroslav Suk.  

Díky tomuto projektu se stal Karlín, Praha a vlastně i celá ČR držitelem hned několika světově významných ocenění, jimiž se nemůže pochlubit žádné město v této části Evropy. Budova byla dekorována nejen titulem Nejlepší kancelářská budova světa roku 2011, ale rovněž získala nejvyšší stupeň mezinárodního certifikátu LEED Platinum, jímž je oceněna její energetická úspornost a šetrnost vůči životnímu prostředí.  

REKLAMA

Výstavba nové centrály VIG ČR byla zahájena v listopadu 2009. Budovu projektovala renomovaná architektonická kancelář DaM. Záměrem bylo vybudovat nejen přátelské a příjemné prostředí pro zaměstnance a návštěvníky, ale z mnoha pohledů  rovněž výjimečnou budovu „s osobností“. Originálně jsou řešeny i vnitřní prostory, kromě komfortně vybavených zázemí včetně stravovacího zařízení, odpočinkových prostor i kaváren, jsou doplněny i originálními prvky jako je galerie pro sbírku uměleckých děl Kooperativy. V budově pracuje 1200 zaměstnanců Kooperativy a České podnikatelské pojišťovny.  

V souvislost se stěhováním do nové budovy v Karlíně dochází s účinností od 1. 7. 2012 ke měně sídel obou pojišťoven. Kooperativa pojišťovna, a.s., Vienna Insurance Group bude mít novou adresu Pobřežní 665/21, 186 00 Praha 8, Česká
podnikatelská pojišťovna, a.s., Vienna Insurance Group pak Pobřežní 665/23, 186 00 Praha 8.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%5.49 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

6.32%

6.3%

6.24%

6.19%

6.1%

6.05%

6.01%

6.02%

5.96%

5.6%

5.62%

5.57%

5.52%

5.51%

5.49%
Historie vývoje

 

 


Související články


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *