EUR 25.280

USD 23.131

REPO sazba ČNB 4.75 %

Inflace 2.0 %

EUR 25.280

USD 23.131

25. 06. 2009

0 komentářů

Včerejší noc byla pro sever Moravy zkouškou

 


 

Od dnešního rána jsme na našem callcentru zaznamenali zvýšený počet hovorů, souvisejících zejména s lokální záplavou na území severní Moravy. Většina škodních událostí je sepsaná v oblasti obcí: Hodslavice, Bludovice, Hostašovice, Žilina, Hranice na Moravě, Nový Jičín, Ženklava, Bordovice.

Od sedmé hodiny ranní bylo nahlášeno již více než 140 škodních událostí vztahujících se k poškození majetku povodní nebo záplavou. Nejčastější nahlašovanou škodou je zaplavení rodinných domků a přilehlých nemovitostí. Hladina vody v postižených lokalitách dosahovala údajně výšky 1 metru. Kromě poškození nemovitého majetku nahlašuje zároveň většina klientů také zaplavení vozidel a jejich mechanické poškození přívalovou vlnou. Postižení se ale nevyhnul ani ostatní movitý majetek klientů – zařízení domácností, spotřebiče apod.

Klientům v postižených oblastech doporučujeme v prvním kroku zabránit vzniku dalších škod a pokud to bude vzhledem k situaci možné, pořídit fotodokumentaci poškození.

Hlášení škodních událostí je možné na naší bezplatné infolince 800 100 777. Následně je možné začít s úklidem naplaveného bahna, vody a podobně tak, aby nedošlo k ohrožení zdraví z důvodu zhoršených hygienických podmínek.

Průběh situace dále sledujeme a jsme připraveni k rychlé likvidaci škod. I přes včerejší tragické události na Novojičínsku však zatím nehrozí, že by došlo k podobné katastrofické situaci jako například na počátku července 1997, kdy povodně postihly třetinu okresů republiky a způsobily škody za více než 60 miliard korun.

REKLAMA

Červen je podle dlouhodobých statistik měsícem, kdy v České republice spadne v průměru nejvíce srážek, což souvisí s tzv. evropským monzunem – pronikáním chladného oceánského vzduch ze západu nad prohřátou kontinentální Evropu. To vede ke zvýšení oblačnosti, ochlazení a bouřkovým lijákům. Kromě jarních povodní způsobených náhlým táním sněhu tak nejvíce povodní u nás připadá právě na období června a července, z historických pramenů jsou známé například velké povodně z let 1281, 1432, 1445, 1481, 1501, 1569, 1824 či 1954. Také novodobé statistiky ČSOB Pojišťovny ukazují, že červen a červenec se řadí k měsícům s největší četností živelních škod.

„Na možnost povodňového ohrožení je však třeba pamatovat s předstihem, nelze se pojistit až v době, kdy se velká voda blíží,“ upozorňuje Iva Knapová, ředitelka odboru likvidací ČSOB Pojišťovny. V období vydatných srážek a následného výskytu povodní se nezřídka objevují i pokusy pojistit majetek zpětně, po vzniku škody. „Takové jednání je považováno za pojistný podvod,“ doplnila. 

Proti riziku záplav a povodní se lze u ČSOB Pojišťovny snadno pojistit uzavřením pojištění rodinných domů a domácností Domov Expres, které pamatuje i na dočasně obydlené nemovitosti. Součástí tohoto pojištění je i nově koncipované pojištění odpovědnosti za škody s vysokými limity pojistného plnění. Nadstandardní jsou rovněž rozsáhlé bezplatné asistenční služby, které pomohou klientům jak při pojistné události, tak i v případě řady nenadálých situací. Pojištění Domov Expres je možné si sjednat i on-line na internetu, a to s 5procentní slevou.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%5.49 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

6.32%

6.3%

6.24%

6.19%

6.1%

6.05%

6.01%

6.02%

5.96%

5.6%

5.62%

5.57%

5.52%

5.51%

5.49%
Historie vývoje

 

 Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.