EUR 25.615

USD 22.012

REPO sazba ČNB 1.50 %

Inflace 4.9 %

EUR 25.615

USD 22.012

18. 05. 2015

Vláda dnes schválí Státní energetickou koncepci, stále zbytečně preferuje nové jaderné bloky

 


 

„Jsme rádi, že ASEK odkazuje na strategii renovace budov, přesto principiálně přistupuje k redukci spotřeby nedostatečně. Prvně je potřeba se dívat na to, kde, jak a za kolik můžeme spotřebu snížit, připravit různé scénáře s různými nástroji, náklady a přínosy. Poté teprve řešit mix zdrojů, kterými spotřebu naplníme, ať už na teple, nebo na elektřině,“ uvedl k tomu ředitel aliance Šance pro budovy Petr Holub.

Podle Holuba vláda věnuje politickou a manažerskou kapacitu dostavbě nových jaderných bloků. „Přitom i laikovi musí být jasné, že pravděpodobnost, že se tento krok povede je tak 5 procent. Možnost ovlivnit realizaci úspor energie v budovách má však vláda téměř 100 procentní,“ pokračuje.

Šance pro budovy už dříve spočítala, že programy na podporu energeticky úsporných budov dokáží za třikrát méně peněz zaměstnat až třikrát více lidí než dostavba Temelína a to téměř ihned a výhradně v českých firmách napříč celou republikou.[1]

Návrh aktualizace SEK vychází z definice tří strategických cílů, kterými jsou bezpečnost, konkurenceschopnost a udržitelnost. Snižování spotřeby energie pak, na rozdíl od nových zdrojů energie, naplňuje beze zbytku všechny tyto cíle. ASEK však klade na první místo prioritu zajistit vyvážený mix energetických zdrojů.

REKLAMA

„Vláda by měla ustanovit pozici zmocněnce pro přípravu jednotného programu podpory úspor energie napříč resorty,“ myslí si Petr Holub.

Vstoupit do diskuze Žádný příspěvek

Vývoj fincentrum hypoindexu

%2.43 Aktuální výše Hypoindexu

2.15%

2.11%

2.07%

2.02%

1.98%

1.96%

1.94%

1.93%

1.94%

1.98%

2.06%

2.13%

2.23%

2.32%

2.43%
Historie vývoje


Související články


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 
 
 Užíváme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek. Pokud budete nadále prohlížet naše stránky předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte.