Středa 19. prosince. Svátek má Ester.

Vliv nízkých sazeb a touhy po jistotě: zájem klientů se přesouvá k dlouhodobějším fixacím u hypoték

21.09.2011 02:09 Tisková zpráva: ČSOB

V předchozích letech jsme byli svědky zájmu o hypotéky s kratší fixací, většinou do pěti let. Více než 90 % našich klientů si v loňském roce svou sazbu u hypotéky zafixovalo na 3 nebo 5 let. Nyní se klienti začali přiklánět k delším fixacím, tj. na 5, 10 a více let. To potvrzují i čísla z roku 2010, kdy podíl desetiletých a delších fixací na hypotečních úvěrech byl zcela minimální. V posledních měsících ale sledujeme růst zájmu o desetileté fixace. Fixaci na 5 a 10 let dnes preferuje více než polovina ze všech žadatelů o hypotéku. Klienti volí tuto variantu především proto, aby si nízké sazby zafixovali na co nejdelší dobu a ochránili se tak před možností jejího růstu,“ říká Ivana Bohatcová, manažerka segmentu Bydlení a úvěry ČSOB.

Aktuálně má ČSOB jednu z nejlepších sazeb na trhu pro fixace na 10 let, kdy klientům nabízíme úrokovou sazbu již od 3,99 % a díky akční nabídce klient získá bonus v podobě mimořádné splátky zdarma, doplňuje Ivana Bohatcová. 

Úroková sazba ve výši 3,99 % p. a. u hypoték ČSOB je garantovaná a je vázána na splnění podmínek, kterými jsou 70 % zástavní hodnota nemovitosti, desetiletá fixace, účet u ČSOB a využití alespoň dvou ze tří pojištění u ČSOB (pojištění úvěru, pojištění nemovitosti nebo domácnosti).

Svým klientům ČSOB výrazně spoří peníze i čas i dalšími způsoby. S velkým ohlasem se v prázdninových měsících setkala u klientů nabídka slevy 100 % z poplatku za zpracování úvěru u hypoték s fixací 3 roky a 5 let, která platí i v průběhu září. ČSOB také nabízí klientům možnost vyřízení řady potřebných formalit zdarma přímo na pobočce (sjednání pojištění nemovitosti, výpis z katastru, ocenění bytů dle cenové mapy bez nutnosti získávání znaleckého odhadu).