EUR 24.730

USD 22.807

REPO sazba ČNB 5.25 %

Inflace 2.9 %

EUR 24.730

USD 22.807

10. 04. 2008

0 komentářů

Za jediný měsíc poskytla ČMSS na bydlení více než 3,1 miliardy korun

 


 

Praha, 9. dubna 2008 – První čtvrtletí završila Českomoravská stavební spořitelna jedinečným úvěrovým rekordem, který potvrzuje její vedoucí pozici na trhu a současně dokumentuje velké přednosti stavebního spoření pro financování bydlení. Vynikající bilance představují také nové smlouvy o stavebním spoření za první tři měsíce roku s téměř sedmdesátiprocentním meziročním nárůstem cílové částky.

Financování bytových potřeb

Objem poskytnutých úvěrů za měsíc březen 2008 překročil třímiliardovou hranici. Tímto výkonem si připsala ČMSS další prvenství. Žádná z ostatních tuzemských stavebních spořitelen se k takovému výkonu dosud ani nepřiblížila. Březnové úvěry v objemu větším než 3,1 miliardy korun představují nový rekord ČMSS i celého oboru stavebního spoření v České republice. Velikost výkonu stvrzuje meziroční nárůst 540 milionů korun a současně  i meziměsíční nárůst téměř 500 milionů korun. „Potvrzuje se tak, že v České republice jsou úvěry ze stavebního spoření neporazitelné. Úroková hladina na trhu v minulých měsících vzrostla, ale na úrok úvěrů ze stavebního spoření to nemělo žádný vliv. A mnoho našich klientů uzavírá smlouvy o stavebním spoření právě proto, aby si již teď na mnoho let dopředu zajistili výhodný úvěrový produkt,“ uvádí k rostoucímu zájmu o úvěry člen představenstva ČMSS Manfred Koller.

Čtvrtletním výsledkům úvěrového obchodu vévodí jejich celkový objem 7,7 miliardy korun a současně i velikost meziročního nárůstu, který dosahuje bezmála částky 2 miliard korun, tj. 33,5 procenta. V přepočtu na denní výkonnost získávají lidé od Lišky na své bytové potřeby od počátku roku denně více než 84 milionů korun. V týdenním vyjádření se objem poskytnutých úvěrů těsně dotýká částky 590 milionů korun. „Otevírá se před námi zcela nové obchodní pole, přeúvěrování. I v této oblasti zaznamenáváme každý den nové rekordy. Mnoho klientů hypotečních bank přechází k nám. A to je i odpověď, proč tak významným způsobem roste výše poskytovaných úvěrů. Trh přeúvěrování odhadujeme na 140 miliard korun a říkám zcela otevřeně, že z této částky chceme získat velký podíl,“ poznamenává Manfred Koller.

Stavební spoření

Také čtvrtletní bilance nově uzavřených smluv a zvýšení cílových částek je jedinečná. Celková cílová částka za tři měsíců tohoto roku činí 36,6 miliardy korun. Oproti stejnému období loňského roku to znamená nárůst o téměř 15 miliard korun, tj. 68 procent. A zájem o stavební spoření dokládá i téměř dvacetiprocentní meziroční nárůst počtu uzavřených smluv. „Zkušenosti z Ameriky ukazují, že v současné situaci je více než výhodné uzavřít produkt s garantovaným pevným úrokem, který se nemění až do poslední splátky úvěru. V takovém případě je klient naprosto nezávislý na výkyvech úroků na kapitálovém trhu,“ zdůrazňuje Manfred Koller.

Z obchodních výsledků ČMSS za leden až březen 2008

REKLAMA

Počet poskytnutých úvěrů na bydlení                                   15 958

Objem poskytnutých úvěrů na bydlení                                  7,7 miliardy korun

– meziroční nárůst                                                              33,5  %

Počet uzavřených smluv                                                     96 906

REKLAMA

– meziroční nárůst                                                              19,4  %

Celková cílová částka uzavřených smluv                               36,6 miliardy korun

– meziroční nárůst                                                               68  %                                      


Zdroj: Tisková zpráva ČMSS

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%5.52 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

6.27%

6.3%

6.32%

6.3%

6.24%

6.19%

6.1%

6.05%

6.01%

6.02%

5.96%

5.6%

5.62%

5.57%

5.52%
Historie vývoje

 

 Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.