EUR 23.830

USD 22.271

REPO sazba ČNB 7.00 %

Inflace 15.8 %

EUR 23.830

USD 22.271

23. 09. 2009

0 komentářů

Zelená aliance pomůže při čerpání dotací z programu Zelená úsporám

 


 

Všechny  poskytují produkty a služby v oblasti energetických projektů a pomohou klientům se vším, co s čerpáním dotace souvisí: od administrace žádosti, přes návrh projektu a jeho energetické hodnocení až po realizaci projektu a financování. Dalšími členy Zelené aliance jsou Knauf Insulation, Ponast, Rehau a Stiebel Eltron. Vznik uskupení oznámili dnes zástupci jednotlivých firem na tiskové konferenci na stavebním veletrhu For Arch. 

„Žádosti o dotace z programu Zelená úsporám přijímáme už čtyři měsíce. Za tu dobu jsme se setkali s mnoha dotazy ze strany klientů, které se týkaly technického řešení projektu. My nejsme kompetentní takové poradenství poskytnout, chápeme ale, že klientům chybí jedno kontaktní místo, na které by se mohli obrátit. Proto jsme se rozhodli vstoupit do Zelené aliance, do které přinášíme know-how v oblasti administrace žádostí a financování projektů,“ uvedl Ladislav Dvořák,  manažer strategických projektů České spořitelny.

Zelená aliance je určena pro klienty z řad právnických i fyzických osob. Klient kontaktuje infolinku Zelené aliance, operátor převezme od klienta informace týkající se plánovaného projektu a dál je předá příslušným členům Zelené aliance. Firmy pak klienta kontaktují s konkrétní nabídkou uzpůsobenou jeho požadavkům. Źádný z členů Zelené aliance nepodmiňuje nabídku svých služeb využitím služeb druhé partnerské firmy. Telefonní číslo infolinky je 810 700 800 a je dostupná každý pracovní den od 8 do 17 hodin. Další informace naleznou zájemci také na www.zelenaaliance.cz.

Česká spořitelna přijímá dotace z programu Zelená úsporám od 15. června letošního roku a byla vůbec první bankou, která začala žádosti přijímat. Zatím přijala přes 120 žádostí. Největší počet žádostí se vztahuje na projekty k využití obnovitelných zdrojů energie pro vytápění a přípravu teplé vody, konkrétně na nákup a instalaci solárních systémů. Nejvíce žádostí přichází z jihomoravského kraje. Žádost o dotaci lze podat v jakékoli z více než 650 poboček České spořitelny.

Spolu s příjmem žádostí zajišťuje Česká spořitelna a Stavební spořitelna České spořitelny (SSČS) také doprovodné financování. Jde o financování jak části prostředků, které nepokryje program Zelená úsporám (dotace jsou určeny jen na část celkových nákladů na projekt), ale také financování, které má pomoci překlenou období do získání dotace (dotace se vyplácejí až po realizaci projektu). Klient má k dispozici celou škálu úvěrových produktů Finanční skupiny České spořitelny – spotřebitelské úvěry, překlenovací úvěry SSČS, úvěry ze stavebního spoření, hypoteční úvěry, a další.

REKLAMA

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj fincentrum hypoindexu

%6.37 Aktuální výše Hypoindexu

3.81%

4.14%

4.52%

4.62%

4.88%

5.33%

5.71%

6.24%

6.28%

6.23%

6.2%

6.31%

6.34%

6.34%

6.37%
Historie vývojeDiskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.