Středa 18. října. Svátek má Lukáš.

Zelená hypotéka od Hypoteční banky

02.07.2009 02:07 Tisková zpráva: Hypoteční banka

Klient se rozhodne částečně zateplit rodinný dům s využitím Zelené hypotéky od Hypoteční banky a zároveň zažádá o dotaci v rámci programu Zelená úsporám. Celkové náklady související se zateplením fasády, půdy, podlah a výměnou oken a dveří mohou dosáhnout 390 tisíc korun a výše dotace od Ministerstva životního prostředí na ekologická opatření bude činit přibližně 185 tisíc korun. Navíc klient ročně uspoří na vytápění až 20 tisíc korun. „Získanou dotaci může klient využít na snížení výše hypotéky před jejím dočerpáním nebo na mimořádnou splátku kdykoliv a bez poplatku,“ říká Vlastimil Nigrin, náměstek generálního ředitele pro věci obchodní. „Měsíční úspora na splátkách u hypotéky na 2 miliony korun se splatností 20 let a úrokovou sazbou 5,19 % bude činit více než 1 200 korun, což ročně činí přibližně 15 tisíc korun,“ doplňuje Vlastimil Nigrin.


Zelenou hypotéku lze sjednat u většiny produktů Hypoteční banky a je možné ji využít na výstavbu nemovitosti, koupi s následnou dostavbou nemovitosti nebo na její rekonstrukci. Dotace se vztahuje na opatření vedoucí k úspoře energie na vytápění (např. částečné či úplné zateplení domu), pasivní novostavby a na využívání obnovitelných zdrojů energie jako jsou solární panely, kotle na biomasu nebo tepelná čerpadla.

Také na Zelenou hypotéku se vztahuje akční letní nabídka, úroková sazba tak začíná na úrovni 5,09 % p.a. Zelená hypotéka je chráněnou značkou Hypoteční banky. Na všech pobočkách Hypoteční banky probíhá sběr žádostí o dotace, předávání základních informací o dotacích a nabídka nejvhodnějších možností financování investic do úsporných opatření.