EUR 24.700

USD 22.902

REPO sazba ČNB 5.25 %

Inflace 2.6 %

EUR 24.700

USD 22.902

01. 10. 2009

0 komentářů

Zelená úsporám: téměř 3500 žádostí o garantovanou dotaci během jednoho měsíce

 


 

„Cíl našeho projektu garantovaných dotací – aby zákazníci, kteří uvažují o výměně oken, začali dotačního programu Zelená úsporám více využívat – je již nyní splněn. A to uběhl teprve měsíc, co jsme se rozhodli lidem s vyřízením žádostí o dotaci a zajištění projektu pomoci. Hodláme v tom pokračovat i nadále,“ vysvětluje Milan Rusnák, generální ředitel skupiny Window Holding, jejíž je VEKRA součástí.

„Veliký zájem nás přinutil na bezplatné lince 800 777 666, kde žádosti přijímáme, ztrojnásobit počet operátorů. Nyní můžeme zaručit, že odborný konzultant kontaktuje zákazníka do čtyř dnů po zanechání kontaktu a základních údajů na naší infolince,“ říká Simona Polášková, marketingová ředitelka skupiny Window Holding.

Na žádost Ministerstva životního prostředí došlo nyní k úpravě financování projektů zákazníky. Projekt značky VEKRA totiž původně počítal s pomocí zákazníkům při financování projektu. Zákazník by uhradil pouze částku, kterou nepokrývá dotace, a teprve po jejím vyřízení by zbylá částka byla uhrazena dotací. Překlenovací období by hradila VEKRA. Dle Ministerstva životního prostředí je ale nutné pro získání dotace uhradit plnou cenu. Nyní tak zákazník musí uhradit celou částku za výměnu otvorových výplní a následně obdrží zpět dotaci. Pokud ji neobdrží, platí stále garance získání dotace – v takovém případě uhradí částku ve výši původně předpokládané dotace sama VEKRA.

Princip garantované dotace

VEKRA, která je součástí skupiny Window Holding, začala svým zákazníkům nabízet kompletní poradenství a zároveň garanci získání dotace z programu Zelená úsporám 1. září. Všichni zájemci o dotaci na výměnu oken mohou volat na bezplatnou telefonní linku 800 777 666. Operátorovi zákazníci předají své kontakty a základní údaje o jejich zakázce. Společnost VEKRA následně k zákazníkovi pošle svého odborného konzultanta, který na základě výsledků předběžného výpočtu může garantovat získání dotace. Jakmile je se zákazníkem podepsána smlouva, garantuje značka VEKRA získání dotace z programu Zelená úsporám a to i tehdy, kdy dotace nakonec státem přiznána není – v takovém případě uhradí prostředky ve výši odpovídající neudělené dotaci VEKRA sama. Samozřejmostí je vyřízení všech potřebných náležitostí včetně vypracování projektu a jeho podání na úřad.

REKLAMA

Zelená linka je v provozu denně včetně víkendů od 8 do 22 hodin. Získání dotace je dostupné pro fyzické osoby a domácnosti, společenství vlastníků bytových jednotek, bytová družstva, města a obce i podnikatelské subjekty. Zájemci o dotaci v panelovém domě musí zároveň splnit podmínky programu Panel – z tohoto důvodu nemohou být do programu zařazeny jednotlivé byty v panelových domech, protože program Panel vyžaduje zateplení celé budovy.

VEKRA nabízí řadu oken vyhovujících dotačnímu programu

Značka VEKRA nabízí řadu produktů, které díky kvalitnímu technickému zpracování odpovídají podmínkám programu Zelená úsporám. Pro výměnu velmi starých oken dobře poslouží například VEKRA Classic nabízející výborný poměr cena/výkon. Starší okna dobře nahradí technologicky propracovaný systém VEKRA Premium. Nebo VEKRA Technic. Příkladem dřevěných oken je pak řada EURO IV78 s propracovanou povrchovou úpravou, která podporuje tvarovou stálost všech prvků.

Pro více informací navštivte www.vekra.cz.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%5.51 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

6.3%

6.32%

6.3%

6.24%

6.19%

6.1%

6.05%

6.01%

6.02%

5.96%

5.6%

5.62%

5.57%

5.52%

5.51%
Historie vývoje

 

 Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.