Neděle 16. prosince. Svátek má Albína.

Zhodnocení ČS nemovitostního fondu dosáhlo od začátku roku 3,74 %

22.11.2011 12:11 Tisková zpráva: Česká spořitelna

„Dosažený výnos potvrzuje rostoucí výkonnost fondu v souvislosti s rozšířením portfolia ČS nemovitostního fondu o budovu Melantrich v loňském roce,“ řekl Tomáš Trčka, generální ředitel investiční společnosti REICO České spořitelny. „Hlavním zdrojem výnosů fondu jsou příjmy z pronájmu budov, které v tomto roce přesáhnou 180 milionů korun,“ dodal Tomáš Trčka.

V současné době má ČS nemovitostní fond ve svém portfoliu sedm velmi kvalitních komerčních nemovitostí v České republice a na Slovensku a je největším a nejstarším otevřeným nemovitostním fondem u nás. Správcem fondu je investiční společnost REICO České spořitelny, která je součástí Erste Group, jednoho z předních poskytovatelů finančních služeb ve střední a východní Evropě.

Zatím poslední akvizicí fondu je multifunkční budova Melantrich v Praze na Václavském náměstí, která 11. listopadu 2011 oslavila první výročí od doby, kdy se stala součástí portfolia ČS nemovitostního fondu. Koupě budovy Melantrich přispěla ke stabilnímu růstu výkonnosti fondu. Budova Melantrich, která je dnes mimo jiné sídlem vlajkového obchodního domu společnosti Marks & Spencer v České republice, se může pochlubit bohatou historií a je nerozlučně spjata s projevy Václava Havla v období Sametové revoluce.