Středa 19. prosince. Svátek má Ester.

Zklamání z výběru hotelu prožije každý druhý Čech

25.10.2011 02:10 Tisková zpráva:

Vybrat si správný hotel pro trávení dovolené není vůbec jednoduché. Katalogy a webových stránky cestovních kanceláří jsou plné nádherných hotelů v klidném prostředí blízko pláže či sjezdovky. Realita však bohužel bývá často odlišná. Podle průzkumu společnosti SmartHERO, má 59 % lidí zkušenost se špatným výběrem hotelu. Tuto zkušenost mají jak z ČR (24%) tak zejména ze zahraničí. Většinou se lišily služby hotelu, kvalita servisu a téměř v pětině případů také okolí hotelu a výhled z pokojů.

Problém bohužel vždy neřeší ani přímá rezervace hotelu. Celkově 37% nespokojených zákazníků si dělalo rezervaci přímo na stránkách hotelu. Zbylých 63% si hotel vybíralo zprostředkovaně přes cestovní kancelář či jinou nabídku.

5 rad při výběru hotelu:

  1. nepodlehnout syndromu rychlého nákupu – pokud nakupujeme zájezd nebo pobyt prostřednictvím slevových portálů, obzvlášť doporučujeme dobře si prověřit samotnou nabídku, hotel i ostatní podrobnosti. „Díky psychologickému tlaku na rychle skončenou nabídkou jsou pak zákazníci často ochotni koupit i zájezd nebo pobyt, který ve finále vůbec neodpovídá původním představám zákazníků,“ upozorňuje Radka Telyčková, ředitelka společnosti SmartHERO
  2. cena by neměla být rozhodující faktor – příliš levný pobyt nebo celá dovolená je podezřelá. Při obzvlášť levné nabídce si dobře zkontrolujte veškeré náležitosti. Zejména u velmi zlevněných zájezdů je možné, že jsou platné jen v určité termíny, které vůbec nemusí být pro poklidný pobyt vhodné. Například časté písečné bouře v Egyptě, příliš vysoké teploty v dané lokalitě nebo naopak období dešťů.
  3. porovnejte se s konkurencí – pokud si hledáte ubytování takzvaně na vlastní pěst, rozhodně věnujte pozornost i konkurenci. A to nejen po cenové stránce, ale i kvůli dopravě, službám či vybavení ubytovacího zařízení.
  4. prohlédněte okolí – díky internetu je dnes možné důkladně projít fotografie okolí, dopravní možnosti i ostatní případné nešvary. Rozhodně stojí za to obětovat pár minut času a důkladně si prohlédnout okolí. Jen tak můžete odhalit hlučnou diskotéku naproti hotelu nebo dvouproudou dálnici pod okny.
  5. hledejte reference – při každém plánovaném pobytu se podívejte po referencích na nezávislých webech. Existuje řada portálů, které se zabývají cestováním. Díky referencím můžete předejít případným nepříjemnostem na místě.