EUR 24.380

USD 20.830

REPO sazba ČNB 3.50 %

Inflace 1.90 %

EUR 24.380

USD 20.830

29. 04. 2026

Home Credit v Česku a na Slovensku v roce 2025 zvýšil úvěrové portfolio o 4,2 miliardy korun

 

Home Credit, největší nebankovní poskytovatel spotřebitelských a podnikatelských úvěrů v České republice a na Slovensku, dosáhl v roce 2025 výrazného růstu. Vzhledem k dobré kondici ekonomiky zájem o spotřebitelské úvěry napříč bankovním i nebankovním trhem rostl též a Home Credit v řadě ukazatelů rostl rychleji než samotný trh. Společnost expandovala jak v tradičním retailovém segmentu, tak i v dynamicky se rozvíjejícím podnikatelském financování.

Loading



 

Výsledky společnosti v Česku a na Slovensku

  • Home Credit Česko a Slovensko v roce 2025 profinancoval nové úvěry v objemu o 13 % vyšším než v roce 2024.
  • Portfolio úvěrů poskytnutých klientům narostlo o 4,2 miliardy korun, což znamená 14% nárůst.
  • Klientská báze společnosti se od začátku roku 2025 zvýšila o 7 % a přesáhla 398 tisíc klientů.
  • Velmi dobré výsledky zaznamenala i mobilní aplikace, ve které v roce 2025 díky řadě inovací vzrostl počet aktivních uživatelů o velmi dobrých 26 % na více než 291 tisíc.
  • Novinky roku 2024 Flexibilní půjčka pro podnikatele a Úvěry zajištěné nemovitostí pro podnikatele se úspěšně etablovaly na trhu a vykazují pravidelný nárůst financovaných objemů.
  • V roce 2025 uskutečnilo přibližně 80 % klientů své nákupy na splátky v e-shopech i kamenných prodejnách kompletně on-line prostřednictvím webu nebo mobilní aplikace.
  • Více než 60 % on-line nákupních transakcí bylo interně v Home Creditu v obou zemích zpracováno plně digitálně, tedy bez zásahu lidské ruky.
  • Parametr NPS (Net Promoter Score) dosáhl v tomto období 61 bodů, čímž Home Credit výrazně převyšuje průměr českého bankovního trhu.
  • Významný vliv na výsledky roku 2025 měla bezesporu i pokračující digitalizace a nástup umělé inteligence.

„Výsledky za loňský rok ukazují, že je Home Credit v Česku i na Slovensku ve výborné kondici a roste. Těší mě i hodnocení NPS ve výši 61 bodů od našich zákazníků. Je to pro nás obrovský závazek, protože dosahujeme spokojenosti zákazníků zhruba 2× vyšší, než je průměr na bankovním trhu. Snažíme se s klienty navázat dlouhodobý vztah, zajímá nás jejich názor a pečlivě sledujeme jejich potřeby. I v tomto roce zůstáváme věrní principům, které nás definují: zaměření na zákazníka, transparentnost, férovost a jednoduchost. V této cestě budeme dál pokračovat,“ dodává k výsledkům Luděk Jírů, generální ředitel Home Creditu ČR a SR.

Pohled na výsledky za Českou republiku

Home Credit v Česku v roce 2025 profinancoval nové úvěry v objemu o 16 % vyšším než v roce 2024. Portfolio úvěrů poskytnutých klientům narostlo o 3,3 miliardy korun, což znamená 18% nárůst. Klientská báze se od začátku roku 2025 zvýšila o 9 % a přesáhla 268 tisíc klientů. Velmi dobré výsledky vykazuje i mobilní aplikace společnosti, kde v roce 2025 díky řadě inovací a také díky novému produktu operativní leasing vzrostl počet aktivních uživatelů o 27 % na 207 tisíc.

Pohled na výsledky za Slovensko

Home Credit v roce 2025 na Slovensku profinancoval nové úvěry v objemu o 7 % vyšším než v roce 2024 a portfolio úvěrů poskytnutých klientům narostlo o 54 milionů eur, což znamená 12% nárůst. Klientská báze se od začátku roku 2025 zvýšila o 4 % a přesáhla 129 tisíc klientů. Velmi dobré výsledky vykazuje i mobilní aplikace společnosti, kde v roce 2025 díky řadě inovací vzrostl počet aktivních uživatelů o 23 % na více než 83 tisíc.

Luděk Jírů, generální ředitel Home Creditu ČR a SR představuje i další strategii společnosti: „Chceme posilovat své přední postavení na trhu spotřebitelského financování a budovat tržní podíl v podnikatelském úvěrování v obou zemích. Home Credit v Česku a na Slovensku bude i nadále kultivovat trh, přinášet inovace a potvrzovat svou roli důvěryhodného úvěrového experta. Digitalizace, automatizace a mobilní aplikace pro nás nejsou jen klišé, cíleně se těmto disciplínám věnujeme a pracujeme na tom, abychom se stali AI-first company, abychom našim klientům mohli nabídnout prvotřídní servis a zároveň to byli schopní dělat efektivně. Hlavní a dlouhodobou prioritou zůstává zachování finanční stability, rozvoj stávajícího produktového portfolia a další prohlubování vztahů se stávajícími klienty.

REKLAMA

Téma doby: umělá inteligence

Klíčovým tématem roku 2025 bylo využití umělé inteligence. Home Credit ji používá jako nástroj zásadní proměny svého fungování. AI ve společnosti už není budoucnost, je to současnost. Umělá inteligence se v Home Creditu zapojuje do celé řady procesů, například při přípravě a vývoji pravděpodobnostních modelů, přípravy smluvní dokumentace, marketingové a CRM komunikace, zákaznického servisu i vyhodnocování rozsáhlé právní dokumentace, pomáhá vývojářům a analytikům napříč firmou a zasahuje do mnoha dalších činností.

Pokračující digitalizace včetně postupného zapojování AI mělo mimo jiné vliv i na to, že v roce 2025 uskutečnilo přibližně 80 % klientů své nákupy na splátky v e-shopech i kamenných prodejnách kompletně on-line prostřednictvím webu nebo mobilní aplikace a více než 60 % těchto transakcí bylo v Home Creditu v obou zemích zpracováno plně digitálně, tedy bez zásahu lidské ruky. Mobilní aplikace se stala primárním komunikačním kanálem pro obsluhu i akvizici klientů a nárůst jejích uživatelů o 26 % potvrzuje, že digitální zákaznická cesta je dnes pro klienty přirozená a preferovaná.

Luděk Jírů k tématu dodává: „Home Credit se dlouhodobě zaměřuje na rozšiřování klientské báze, přičemž hlavním komunikačním a akvizičním kanálem je pro nás mobilní aplikace. V roce 2026 ale bude klíčovým faktorem další rozvoj a posun Home Creditu směrem k modelu AI-first company. Tím je myšlena společnost, kde umělá inteligence zásadně ovlivňuje způsob práce, interní procesy ve firmě i komunikaci s klienty. Jsme přesvědčeni, že AI velmi brzy zásadně ovlivní chování našich zákazníků a my na to chceme být a budeme připraveni.“

Home Credit je součástí České leasingové a finanční asociace

Rok 2025 se nesl ve znamení hospodářského růstu. Česká ekonomika si udržela dobrou kondici a reálné mzdy rostly. Nárůst zájmu o spotřebitelské financování potvrzují i aktuální data České leasingové a finanční asociace (ČLFA). V současné době je členem České leasingové a finanční asociace 35 firem. Členské společnosti ČLFA reprezentují rozhodující část nebankovního podnikatelského financování (odhadem 86 %) a trhu nebankovního spotřebitelského financování (odhadem 83 %) a factoringu (odhadem 95 % trhu).

Loading

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%5.18 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

5.11%

5.05%

5.01%

4.96%

4.94%

5.03%

5.05%

4.99%

4.91%

4.91%

4.91%

4.94%

4.93%

4.89%

5.18%
Historie vývoje

 

 


Související články

Kauce není úvěr! Upozorňují pronajímatelé

Pronajímatelé bytů nesouhlasí s výkladem, že s kaucí neboli jistotou, kterou skládá nájemce při nájmu bytu, se má nakládat jako se spotřebitelským úvěrem. Takový přístup neodpovídá ani právní povaze jistoty, ani ekonomické povaze nájemních vztahů.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

23. 02. 2026

Nový „rozkaz k vyklizení“ od ledna 2026 urychlí vystěhování neoprávněných nájemníků

Pronajímatelé nemovitostí v České republice získávají od začátku letošního roku do rukou silný nástroj. Zásadní novela občanského soudního řádu, účinná od 1. 1. 2026, zavádí institut rozkazu k vyklizení. Ten zásadně zrychluje proces uvolnění bytu v případech, kdy v něm nájemce setrvává i po skončení nájemní smlouvy.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

10. 02. 2026

Proč jsou české nemovitosti nadhodnocené méně než před energetickou krizí?

Poptávka po českých nemovitostech roste opět rychleji než nabídka a výsledkem jsou vyšší ceny. Širší index cen nemovitostí roste skoro o 10 % meziročně a staré byty o více než 15 %. To je na první pohled špatná zpráva pro mladé domácnosti hledající bydlení. Na druhé straně je třeba říct, že míra nadhodnocení českých nemovitostí […]

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

18. 07. 2025