EUR 24.525

USD 24.754

REPO sazba ČNB 7.00 %

Inflace 17.2 %

EUR 24.525

USD 24.754

Text: Petr Zámečník

12. 09. 2019

0 komentářů

Akce stavebních spořitelen: Stavebko zdarma i prémie

 

Podzim je tradičním časem stavebních spořitelen. Cílem je přesvědčit střadatele, aby si smlouvu uzavřeli do konce roku. A stavební spořitelny své klienty k novým smlouvám motivují. Jak? 


Akce stavebních spořitelen mívají dvě sezóny: Jarní, která je zaměřena na úvěry na rekonstrukce, a podzimní, která cílí především na střadatele a nabízí zvýhodněné uzavření smlouvy o stavebním spoření. Ani letošní podzim není jiný. Stavební spořitelny již své akční nabídky spustili.
Základním lákadlem pro klienty je sleva na poplatku za sjednání smlouvy či bonus k uzavření stavebního spoření. Klienti tímto mohou ušetřit nemalé částky. Standardní poplatek za uzavření smlouvy činí 1 % z cílové částky. A i na smlouvě určené ke spoření na optimální dobu 6 let[1] lze ušetřit 1 500 až 2 000 Kč.

Akce stavebních spořitelen

Akční nabídky již spustila Českomoravská stavební spořitelna (ČMSS, Liška), Raiffeisen stavební spořitelna (RSTS) a Stavební spořitelna České spořitelny (SSČS, Buřinka). Modrá pyramida (MPSS) a Wüstenrot – stavební spořitelna (WSTS) zatím inzerují pouze standardní nabídky stavebního spoření.

ČMSS

Českomoravská stavební spořitelna v současnosti nabízí dvě akční nabídky.
Uzavření smlouvy o stavebním spoření je až do cílové částky 150 tis. Kč zdarma, při vyšší cílové částce poskytuje slevu 1 500 Kč. Sleva platí při uzavření smlouvy prostřednictvím obchodních zástupců i online.
V prvním pololetí letošního roku se změnila vlastnická struktura ČMSS. Jediným majitelem spořitelny se stala ČSOB, která navýšila svůj 55% podíl nákupem zbývající části od Bausparkasse Schwäbisch Hall (BSH). To se stalo též základem pro druhou akční nabídku: Prémii až 3 000 Kč.
Prémii až 3 000 Kč získá zájemce o stavební spoření, který si zároveň otevře běžný účet u ČSOB. Klient musí uhradit poplatek za uzavření smlouvy, z něhož pak dostane připsáno na účet stavebního spoření až 2 000 Kč, a otevřený účet u ČSOB musí být „aktivní“, aby byla prémie připsána 1 000 Kč. Aktivním účtem je účet, na který tři měsíce v řadě bude připsáno alespoň 5 tis. Kč měsíčně. Klient ovšem nesměl mít u banky předcházejících 6 měsíců otevřený účet.
Zatímco prémii u ČMSS lze získat do konce roku (31. 12. 2019), akce na prémii za otevřený běžný účet ke stavebnímu spoření je vypsána „do odvolání“.

RSTS

Raiffeisen stavební spořitelna také sází na Stavebko zdarma. Akce se týká stavebních spoření uzavřených na cílovou částku 200 tis. Kč. Klient tak ušetří 2 000 Kč vstupního poplatku.
Aktuální akční nabídka Raiffeisen stavební spořitelny je vypsána do konce října (31. 10. 2019). Nelze ale vyloučit její prodloužení. V loňském roce kupříkladu takto prodloužila akci na dětské smlouvy až do konce roku.

SSČS

Stavební spořitelna České spořitelny nabízí bonus k uzavření smlouvy o stavebním spoření ve výši až 2 000 Kč. Klient po sjednání smlouvy na ni musí převést nejpozději do 4 měsíců alespoň 3 000 Kč, z nichž bude stržen poplatek ve výši 1 % z cílové částky za uzavření smlouvy. Následující měsíc pak Buřinka připíše prémii ve výši zaplaceného poplatku, nejvýše 2 000 Kč.
Buřinka inzeruje akci jako Získejte 2 x 2000 Kč. Počítá k tomu totiž i státní příspěvek ve výši 10 % z naspořené částky (po zaplacení poplatků) v maximální výši 2 000 Kč. Aby tuto částku klient získal, musí do konce roku naspořit 20 tis. Kč. Navíc tuto prémii od státu dostane u kterékoli stavební spořitelny.
Akce SSČS byla již několikrát prodlužována a aktuálně platí do konce září (30. 9. 2019).

REKLAMA

Nevybírat jen podle akčních nabídek

Akční nabídky stavebních spořitelen jsou vhodným časem k uzavření nové smlouvy. I další dvě stavební spořitelny – Modrá pyramida a Wüstenrot – se nepochybně se svými akcemi v dohledné době přidají. Nicméně uzavírat stavební spoření jen kvůli probíhající akci stavební spořitelny není rozumné.
Před uzavřením smlouvy je důležité si promyslet, co od spoření očekáváte. Je stavební spoření vhodným produktem právě pro vás? Nebo jsou pro vás lepší příležitosti ke zhodnocení peněz?


[1] Optimální zhodnocení docílí zájemce o stavební spoření uzavřením smlouvy před koncem roku a vložení 20 tis. Kč (po zaplacení poplatků), následně 6 let před koncem roku vkládat pokaždé dalších 20 tis. Kč a na začátku 7. roku vložit posledních 20 tis. Kč a smlouvu vypovědět. Takto lze za 6 let a několik měsíců získat 8 státní příspěvků. K tomu je ale potřeba uzavřít stavební spoření na cílovou částku 180 tis. Kč.

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj fincentrum hypoindexu

%6.2 Aktuální výše Hypoindexu

2.67%

2.84%

3.14%

3.39%

3.81%

4.14%

4.52%

4.62%

4.88%

5.33%

5.71%

6.24%

6.28%

6.23%

6.2%
Historie vývoje


Související články

Stavební spoření? Na šest let výhodné pro každého

Stavební spoření se státním příspěvkem je stále oblíbený spořicí produkt. A není divu. Od svého vzniku prokázalo vysokou míru bezpečí. A pro klienty obávající se tržního rizika přináší vyšší výnos, než jakého mohou dosáhnout kdekoliv jinde. Pro koho je stavební spoření výhodné?

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

08. 09. 2022

Kdo se letos pustil do rekonstrukce, výrazně si připlatil

Domácnosti v České republice čelí nejenom nedostupnosti vlastního bydlení, ale i dražším rekonstrukcím. Náklady na ně začaly růst už loni z důvodu nedostupnosti stavebních materiálů. Toho je nyní až na výjimky dostatek, ale všudypřítomná inflace zvedla ceny rekonstrukcí o více než desetinu.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

02. 09. 2022

Vláda diskutuje zrušení podpory stavebního spoření. Podle AČSS by to na obyvatelstvo mělo velmi nepříjemné dopady

Stavební spoření je v Česku velmi oblíbeným finančním produktem. Aktuálně jej využívají více než tři miliony klientů. Nyní je v rámci hledání úspor ve státním rozpočtu vážným kandidátem na „odstřel“. Zeptali jsme se proto tajemníka Asociace českých stavebních spořitelen (AČSS) Jiřího Šedivého, jaké dopady by mělo zrušení státní podpory po 30 letech na stavební spoření.

Text: Milan Vodička

Foto: AČSS

17. 08. 2022


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.