EUR 24.460

USD 23.992

REPO sazba ČNB 7.00 %

Inflace 17.5 %

EUR 24.460

USD 23.992

Text: Karel Pučelík

12. 12. 2019

0 komentářů

Chcete pracovat v zahraničí? Tato města jsou prý nejvhodnější

 

Mnoho lidí jistě někdy za život napadlo, jaké by to bylo pracovat v zahraničí. Jaké by bylo, kdyby se odstěhovali a žili a pracovali v úplně jiné části světa. Průzkum vyhodnotil nejvhodnější města k tomuto kroku. Výběr vás ale možná překvapí. 


Každoroční průzkum Expat Insider survey by InterNations vytipoval deset měst, která jsou pro nově příchozí cizince nejpřívětivější. Statistického šetření se účastnilo na 20 000 v zahraničí žijících pracujících lidí, kteří reprezentují 178 národností. Žebříček zohlednil různé statiky, například kvalitu života, náklady na živobytí nebo možnost sladění pracovního života a soukromí. Informoval o tom server CNBC.com.
Některé metropole v tomto užším výběru jsou poměrně překvapivá. Na čele se objevilo hlavní město Čínské republiky, tedy Tchaj-wanu. Tchaj-pej si ve statistikách vedl opravdu dobře. „Od prvního uvedení v průzkumu v roce 2016 se Tchaj-wan trvale umísťoval na 5. místě. V roce 2019 se mu podařilo získat první místo. Tchaj-wan nabízí skvělou kvalitu života (3. ze 64 destinací), příznivé prostředí pro osobní finance (6.), působivý pracovní život (8.) a dobré podmínky pro snadné usazení v (14.),“ uvádí autoři průzkumu.
Na druhém místě žebříčku skončila malajská metropole Kuala Lumpur. Hned třetí se umístilo Ho Či Minovo město, které je pojmenované po komunistickém revolucionáři. „Není lepší místo pro finance a práci v zahraničí než ve Vietnamu,“ uvádí rovněž vcelku překvapivě průzkum.
Nejlépe postaveným městem „západu“ byl kanadský Montreal na pátém místě, v Evropě nejúspěšnější byl Lisabon, který skončil o příčku níže. Úspěch zaznamenalo také katalánské centrum Barcelona, které ovšem v posledních měsících nevypadá příliš bezpečně. Tradičně se na dobrých příčkách umisťují švýcarská města, ty v první desítce reprezentují Zug a Basilej.

Nejhorší trojka

Když se podíváme na chvost celkového pořadí, najdeme zde povětšinou státy, které zrovna nevynikají vysokou životní úrovní a na pováženou je i tamější bezpečnost. Nejhůře se podle všeho žije cizincům v Kuwaitu, třetí nejhorší je Nigérie.
Trochu překvapí druhá nejhorší Itálie, která se ovšem na spodních příčkách pohybovala i v předešlých letech. Největší překážku zde patrně představuje nepříliš dobrá ekonomická situace. „Je velmi obtížné začít úspěšnou kariéru nebo najít slušný příjem na uživení rodiny,“ popsal možné důvody pro špatné umístění jeden amerických respondentů

Česko si nevede špatně

Zmíněný mezinárodní průzkum se posuzoval nejenom města, ale i celé státy. Pro vycestování doporučil i Českou republiku, která skončila na desátém místě. Česko tak za sebou nechalo většinu evropských zemí.
Není to přitom poprvé, kdy Praha v podobných průzkumech zabodovala. Deutsche bank ji letos rovněž zařadila do první patnáctky svého žebříčku.

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj fincentrum hypoindexu

%6.28 Aktuální výše Hypoindexu

2.51%

2.61%

2.67%

2.84%

3.14%

3.39%

3.81%

4.14%

4.52%

4.62%

4.88%

5.33%

5.71%

6.24%

6.28%
Historie vývoje


Související články

Bydlení bude dále zdražovat. I kvůli podfinancovaným fondům oprav

Měsíční náklady potřebné k bydlení neustále rostou, například zálohy na energie se jen v posledním roce zvýšily hned několikrát. Trochu stranou doposud stály odvody do SVJ u bytových domů. Stávající pravidelné platby ale často nezohledňují nárůst nákladů nebo cen nutných i plánovaných stavebních úprav.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

05. 08. 2022

Hypoteční sazby začínají být neúnosné i pro střední třídu

Očekávání otočení vývoje hypotečních sazeb se stále posouvá. Na počátku roku se hovořilo o tom, že by sazby mohly začít klesat na začátku roku 2023. Dnes se už hovoří spíše o jeho konci. Dopady zvyšujících se úrokových sazeb jsou samozřejmě vidět na vývoji splátek hypoték, které už dnes dosahují takových čísel, že i pro střední […]

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

03. 08. 2022


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.