EUR 25.655

USD 22.059

REPO sazba ČNB 1.50 %

Inflace 4.9 %

EUR 25.655

USD 22.059

Text: Karel Pučelík

12. 12. 2019

Chcete pracovat v zahraničí? Tato města jsou prý nejvhodnější

 

Mnoho lidí jistě někdy za život napadlo, jaké by to bylo pracovat v zahraničí. Jaké by bylo, kdyby se odstěhovali a žili a pracovali v úplně jiné části světa. Průzkum vyhodnotil nejvhodnější města k tomuto kroku. Výběr vás ale možná překvapí. 


Každoroční průzkum Expat Insider survey by InterNations vytipoval deset měst, která jsou pro nově příchozí cizince nejpřívětivější. Statistického šetření se účastnilo na 20 000 v zahraničí žijících pracujících lidí, kteří reprezentují 178 národností. Žebříček zohlednil různé statiky, například kvalitu života, náklady na živobytí nebo možnost sladění pracovního života a soukromí. Informoval o tom server CNBC.com.
Některé metropole v tomto užším výběru jsou poměrně překvapivá. Na čele se objevilo hlavní město Čínské republiky, tedy Tchaj-wanu. Tchaj-pej si ve statistikách vedl opravdu dobře. „Od prvního uvedení v průzkumu v roce 2016 se Tchaj-wan trvale umísťoval na 5. místě. V roce 2019 se mu podařilo získat první místo. Tchaj-wan nabízí skvělou kvalitu života (3. ze 64 destinací), příznivé prostředí pro osobní finance (6.), působivý pracovní život (8.) a dobré podmínky pro snadné usazení v (14.),“ uvádí autoři průzkumu.
Na druhém místě žebříčku skončila malajská metropole Kuala Lumpur. Hned třetí se umístilo Ho Či Minovo město, které je pojmenované po komunistickém revolucionáři. „Není lepší místo pro finance a práci v zahraničí než ve Vietnamu,“ uvádí rovněž vcelku překvapivě průzkum.
Nejlépe postaveným městem „západu“ byl kanadský Montreal na pátém místě, v Evropě nejúspěšnější byl Lisabon, který skončil o příčku níže. Úspěch zaznamenalo také katalánské centrum Barcelona, které ovšem v posledních měsících nevypadá příliš bezpečně. Tradičně se na dobrých příčkách umisťují švýcarská města, ty v první desítce reprezentují Zug a Basilej.

Nejhorší trojka

Když se podíváme na chvost celkového pořadí, najdeme zde povětšinou státy, které zrovna nevynikají vysokou životní úrovní a na pováženou je i tamější bezpečnost. Nejhůře se podle všeho žije cizincům v Kuwaitu, třetí nejhorší je Nigérie.
Trochu překvapí druhá nejhorší Itálie, která se ovšem na spodních příčkách pohybovala i v předešlých letech. Největší překážku zde patrně představuje nepříliš dobrá ekonomická situace. „Je velmi obtížné začít úspěšnou kariéru nebo najít slušný příjem na uživení rodiny,“ popsal možné důvody pro špatné umístění jeden amerických respondentů

Česko si nevede špatně

Zmíněný mezinárodní průzkum se posuzoval nejenom města, ale i celé státy. Pro vycestování doporučil i Českou republiku, která skončila na desátém místě. Česko tak za sebou nechalo většinu evropských zemí.
Není to přitom poprvé, kdy Praha v podobných průzkumech zabodovala. Deutsche bank ji letos rovněž zařadila do první patnáctky svého žebříčku.

Vstoupit do diskuze Žádný příspěvek

Vývoj fincentrum hypoindexu

%2.43 Aktuální výše Hypoindexu

2.15%

2.11%

2.07%

2.02%

1.98%

1.96%

1.94%

1.93%

1.94%

1.98%

2.06%

2.13%

2.23%

2.32%

2.43%
Historie vývoje


Související články

jak získat číslo popisné

Kde a jak získat číslo popisné?

Dostavěné rodinné domy a jiné stavby, pro jejichž výstavbu je nutné stavební povolení nebo ohlášení, musíte označit číslem popisným (resp. evidenčním). Žádost o přidělení čísla se podává prostřednictvím stavebního úřadu příslušnému úřadu obecnímu. Co do žádosti uvést a jak dům následně označit?

Text: Veronika Hejná

Foto: Shutterstock

19. 10. 2021

Státní nájemní byty? Stát plánuje stavět v partnerství se soukromým sektorem

Ministerstvo pro místní rozvoj připouští, že stimulace poptávkové strany, tedy dotace pro obyvatele, současnou krizi bydlení nevyřeší. Připravuje proto modelový projekt výstavby nájemního bydlení ve spolupráci se soukromým sektorem. Projekt má být vhodný adept pro spolupráci s Národním rozvojovým fondem.

Text: Veronika Hejná

Foto: Shutterstock

14. 10. 2021


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 
 
 Užíváme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek. Pokud budete nadále prohlížet naše stránky předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte.