Čtvrtek 05. srpna. Svátek má Kristián.

Jarní boj o klienty začíná

Monika Lukešová

Se začínajícím jarem se banky a stavební spořitelny pustily do boje o klienty, kteří si chtějí pořídit nové, nebo zrekonstruovat stávající bydlení. Stavební spořitelny cílí hlavně na ty, kteří chtějí rekonstruovat a v hledáčku bank jsou spíše žadatelé o hypoteční úvěry. S nabídkami se ale zase roztrhl pytel.

Banky vábí na ještě nižší sazby

V polovině března snížila Equa bank úrokové sazby u účelových hypoték. Nově tedy nabízí garantovanou sazbu 1,99 procenta ročně. Pro neúčelové hypotéky pak banka stanovila sazbu 3,99 procenta. Equa také prodlužuje bonus 5 000 korun a odpouští poplatek za poskytnutí hypotéky. Akce platí pro žádosti o hypotéky, které budou podepsané do 11. května 2015.

„Doposud jsme sazby pod 2 % nabízeli jen pro refinancování hypoték. Nyní jsme se rozhodli reagovat na požadavky klientů a nabídnout tyto sazby také pro nové hypotéky,“ uvedl Ondřej Hák, ředitel úvěrových a pojišťovacích produktů Equa bank.

Raiffeisenbank také zlevňuje hypotéky

Raiffeisenbank spustila své tradiční jarní Hypodny. V rámci této akce mohou klienti získat slevu na úrokové sazbě, mimořádný bonus čtyři tisíce korun při podpisu hypotéky a možnost bezplatných mimořádných splátek.

Raiffeisenbank v rámci tradičních Hypodnů zlevňuje hypotéky o 0,3 procentního bodu. „Zvýhodněnou sazbu klient získá, pokud si v rámci Hypodnů na pobočce nechá připravit orientační propočet a následně  do konce května uzavře hypoteční smlouvu. Po podpisu smlouvy pak od banky získá bonus ve výši 4000 Kč,“ uvedl produktový manažer Raiffeisenbank Jan Bureš. Hypodny banka pořádá až do 30. dubna.

Klienti mohou také využít tzv. Turbo sazby , což znamená, že je možné jednou ročně bez jakéhokoli poplatku splatit až 25 % dlužné jistiny. „V rámci hypodnů tedy klientům při sjednání nového pojištění schopnosti splácet nebude ani při Turbo splátce navýšena úroková sazba. I při využití této možnosti mimořádných splátek tak mohou získat pětiletou fixaci s úrokovou sazbou pod dvěmi procenty,” dodal Jan Bureš.

Stavební spořitelny se nenechají zahanbit

I stavební spořitelny chtějí zlákat nové klienty. Například Modrá pyramida nabízí Rychloúvěr s akční garantovanou sazbou 4,99 procenta bez zajištění, a to až do 700 tisíc korun. Akční nabídka platí pro smlouvy podepsané do 31. května 2015.

Stavební spoření se více hodí těm, kteří plánují rekonstruovat své stávající bydlení. Jaro je pro takovou úpravu bytu či domu jistě vhodným obdobím.

Víme, že většina lidí plánuje modernizaci bydlení právě teď na jaře a proto jim vycházíme vstříc. S Rychloúvěrem se mohou pustit do rekonstrukce, do pořízení nové koupelny i kuchyně nebo třeba do stavby bazénu. A když už se začne s rekonstrukcí bydlení, mohou si klienti dopřát rovnou i nové spotřebiče a nábytek. Peníze získají  velice rychle, bez zajištění  až do výše 700 000 Kč a díky mimořádně nízké garantované sazbě 4,99 % p.a. mohou  mít například 100 tisíc korun jen za 840 korun měsíčně,“ uvádí Martin Sikora z marketingu Modré pyramidy.

Českomoravská stavební spořitelna nnově nabízí u vybraných produktů garanci pevné roční úrokové sazby po celou dobu splácení již od 2,95 procenta, a to dokonce bez nutnosti zajištění nemovitostí až do 500 tisíc korun. Navíc klienti mohou získat tablet Lenovo jako dárek.

Od 27. února  snížila úrokové sazby u Půjčky ProBydlení o 0,5 % p. a. také Wüstenrot. Nabízí svým klientům možnost zažádat o úvěr ve výši 900 tisíc korun bez zajištění nemovitostí. 

Při šestileté a osmileté době splatnosti úvěru činí pro klienty Wüstenrotu aktuální úroková sazba 5 % p. a. V případě delší splatnosti je to 5,7 % p.a. (12, 14, 18 let). „Věříme, že snížením úrokových sazeb u Půjčky ProBydlení jsme tento překlenovací úvěr našim klientům ještě více zpřístupnili. Díky jednoduchému a rychlému vyřízení již nemusejí plánované rekonstrukce dále odkládat,“ říká Dagmar Náhlíková, vedoucí úseku vývoje produktů finanční skupiny Wüstenrot. Díky slevám za naspoření 40 procent cílové částky a za zajištění nemovitostí lze Půjčku ProBydlení získat už za 3 procenta ročně.

 

 

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *