Středa 27. května. Svátek má Valdemar.

Pronájem není špatná volba

PR článek

O nájemním bydlení koluje spousta polopravd a mýtů. I přes tuto tak trochu špatnou pověst zájem o nájemní bydlení v poslední době stále roste. Nový občanský zákoník v této oblasti navíc značně posiluje práva nájemce. 

Ceny realit se neustále zvyšují. Pro mnohé se stávají nedostupné. Pronájem bytů je tak jedinou možnou alternativou. Mnozí ji ale podstupují s neopodstatněnými obavami. Mezi tu nejrozšířenější patří mýtus, že pronajímatel nájemníka jednoduše ze dne na den vystěhuje a ten skončí doslova na ulici.

Vystěhování není vůbec snadné

Podle nového občanského zákoníku bude mít pronajímatel samozřejmě možnost vás z bytu vystěhovat. Nezapomínejte, že je to jeho vlastnictví. Nicméně nemá to tak snadné. Vystěhování následuje až po neuhrazení nájemného ve třech po sobě následujících měsících. I poté vám ale musí poskytnout lhůtu přiměřenou k úhradě dlužného nájemného.

Není tedy možné, abyste se ze dne na den ocitli tzv. na dlažbě. Pokud se vám nájem zdá třeba příliš vysoký nebo dokonce nepřiměřený, můžete si vždy (třeba jen krátkodobě) najít pronájem menšího bytu. Vyvázat se z nájemního vztahu je totiž poměrně jednoduché.

Změna nájmu je snadná

Mnozí pracující oceňují na nájemním bydlení především flexibilitu při uzavíraní a ukončování nájemních vztahů. Mohou tak snadno měnit místa svého nasazení. Tříměsíční výpovědní dobu zachovává i nový občanský zákoník. Tu má jak pronajímatel, tak nájemce.

Velice snadno si tak můžete najít společně s novou prací i nový pronájem bytu například v Praze. A nemusíte řešit formality spojené s vyřízením hypotéky. Navíc nemusíte ani prokazovat svou schopnost splácet úvěr. Jinými slovy: pořídit si pronájem bytu je snazší, než si ho koupit.

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *