Sobota 18. listopadu. Svátek má Romana.

Stavební spoření Wüstenrot zhodnotí vklady až 5,58 % p. a.

PR článek

Stavební spoření je finanční produkt, který již dvacet let dává milionům českých občanů jistotu výhodného a bezrizikového zhodnocení úspor. Pro mnohé z nich bylo a je optimální formou, jak získat dostatek prostředků potřebných na pořízení bydlení nebo na jeho opravy a rekonstrukce. 

Na úvod ale ta nedůležitější zpráva – stavební spoření funguje dále bez jakýchkoliv změn. Poslední změnou tak byla úprava státní podpory v roce 2010. Od té doby se státní podpora vypočítává u všech smluv jako 10 % z celkových ročních vkladů, maximálně z částky 20 000 korun. Ke svým vkladům můžete od státu získat ročně až 2000 korun.

S ohledem na ještě nedávno zveřejňované informace je třeba také zdůraznit, že po uplynutí tzv. vázací lhůty, tedy po 6 letech, můžete celou uspořenou částku použít na libovolné účely a nemusíte prokazovat účelovost použití státní podpory. Vklady stavebního spoření jsou ze zákona pojištěny do částky 100 000 EUR, což v přepočtu činí dnes přes 2,6 milionu korun. Vklady standardních smluv jsou tedy pojištěny na 100 procent.

br-stavebni-2013 Stavební spořitelna roku 2013 vám nabízí mimořádné zhodnocení

Stavební spořitelna Wüstenrot, která byla letos v soutěži Fincentrum Banka roku již po třetí za sebou vyhlášena Stavební spořitelnou roku, nabízí u nově založeného stavebního spoření úrok z úspor 2,2 % ročně. V současné době je to nejvyšší úroková sazba na trhu, u které není nutné splnit žádné dodatečné podmínky. Při započtení státní podpory dosahuje průměrný roční výnos u šestiletého stavebního spoření až 5,58 procenta.

Stavební spoření je osvědčený a léty prověřený produkt sloužící k postupné tvorbě finančních rezerv, který je vhodný pro všechny věkové skupiny. Je ideální formou spoření pro děti, kterým rodiče, ale i prarodiče mohou našetřit kapitál pro vstup do života. Právě pro děti do 18 let má Wüstenrot stavební spoření Kamarád, které bylo v letech 2011 až 2013 v soutěži Zlatá koruna třikrát po sobě vyhlášeno nejlepším stavebním spořením roku.

Smlouvu pro dítě můžete uzavřít na cílovou částku 300 nebo 150 tisíc korun. A protože u tohoto spoření neplatíte úhradu za uzavření smlouvy, ušetříte na poplatku 3000, resp. 1500 korun.

Jako spoření na důchod je stavební spoření velmi vhodné i pro starší generaci. Z mnoha ohledů ho lze dokonce pokládat za lepší alternativu penzijního připojištění či nového doplňkového penzijního spoření.

Levnější úvěry

Stavební spořitelna Wüstenrot  na podzim snížila úrokové sazby překlenovacích úvěrů až o 0,8 % p.a. a do konce roku poskytuje tyto úvěry bez poplatku za vyřízení úvěru.

Podrobné podmínky stavebního spoření a úvěrů jsou uvedeny na www.wustenrot.cz

wsts-prijde-vhod

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *