Čtvrtek 06. května. Svátek má Radoslav.

Londýn bude investovat do jaderné energie

Londýn hodlá zainvestovat do výstavby nové jaderné elektrárny v jihozápadní části Anglie. Dlouho odkládaný projekt tak nabývá nového významu.

Počáteční záruka ve výši 2 miliard liber (74 miliard korun) bude poskytnuta Británií na výstavbu jaderné elektrárny Hinkley Point. Záruka tak má povzdbudit francouzskou energetickou společnost EDF společně s čínskými investory společností China General Nuclear Corp a China National Nuclear Corp k započetí výstavby a provozu elektrárny.

Velice vítáme čínské investice nejen do tohoto projektu, ale také možnost významných čínských investic do dalších jaderných elektráren v Británii,“ uvedl britský ministr financí George Osborne během své návštěvy v Číně.

Velká Británie plánuje touto jadernou elektrárnou se životností 60 let nahradit stávající stárnoucí jaderné a uhelné lektrárny. Elektrárna Hinkley by měla zahájit provoz v roce 2023, EDF ale letos uvedla, že se výstavba opozdí. Její životnost bude 60 let a celkové náklady na výstavbu se odhadují na 24,5 miliardy liber. Elektrárna bude mít dva reaktory, jejich celková kapacita výroby bude 3,3 gigawattu. Na celkové výrobě elektřiny v Británii tak bude mít podíl kolem sedmi procent.

Zdroj: E15.cz

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *