Úterý 18. května. Svátek má Nataša.

Německý investiční fond koupil administrativní centrum v Karlíně

Německý Warburg HIH-Invest zařadil do svého portfolia centrum River Garden I v pražském Karlíně. Jedná se o první investici v České republice.

„Transakce je pochvalou pro zdejší ekonomické prostředí a nemovitosti, které jsou v mezinárodním měřítku atraktivní i přes klesající výnosovou míru,“ uvedl Steward Thompson z poradenské společnosti BNP Paribas Real Estate. Ta pomáhala transakci realizovat, společně s advokátními kancelářemi Kinstellar a White & Case.

Budova River Garden je jednou ze tří částí komplexu. Nalézá se v ní 19 tisíc metrů čtverečních kanceláří a dalších 2200 metrů čtverečních retailových prostor. Sídlí zde například Unilever, mezinárodní centrum sdílených služeb skupiny Monster Worldwide nebo společnost ADP. „V dohledné době očekáváme uzavření dohody o pronájmu dosud volného patra s mezinárodní technologickou společností,“ uvedl na serveru Europe-re.com Mathias Brodesser z vedení fondu Warburg HIH-Invest.

Finanční podmínky transakce strany nezveřejnily. V roce 2017 však prodávající LaSalle Investment zakoupil komplex v Karlíně za přibližně 1,5 miliardy korun, a to s výnosem 6,5 procenta. Ceny komerčních nemovitostí od roku 2017 nepřetržitě rostou. Německé fondy patří mezi nejaktivnější investory do tuzemských komerčních realit.

Zdroj: E15.cz

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *