EUR 24.550

USD 25.181

REPO sazba ČNB 7.00 %

Inflace 17.2 %

EUR 24.550

USD 25.181

24. 10. 2019

0 komentářů

BNP Paribas Real Estate: Německý fond Warburg-HIH Invest vstoupil na český trh – koupil komplex River Garden I

 

Jednu z ikonických budov „nového Karlína“ River Garden I získala německá investiční společnost Warburg-HIH Invest Real Estate. Komplex o pronajímatelné kancelářské ploše 19 000 m2 a 2 200 m2 retailu se stal první tuzemskou nemovitostí v portfoliu tohoto investora. Při jeho vstupu na zdejší realitní trh mu radila konzultantská společnost BNP Paribas Real Estate. 


Důvodů pro akvizici River Garden I bylo hned několik – komplex se pyšní nejen dlouhodobou téměř stoprocentní obsazeností významnými klienty (ADP, Monster Worldwide, Creditinfo aj.), ale zároveň dynamicky se rozvíjející lokalitou, která láká firmy atraktivní pro mladé zaměstnance. Dosavadním vlastníkem šestipatrového objektu byla společnost LaSalle Investment Management.
Němečtí investoři patří k hlavním hráčům na českém investičním trhu. Za první tři kvartály letošního roku se vzhledem k podílu investic nacházejí na třetím místě za českými investory a korejskými fondy. „Transakce je pochvalou pro zdejší ekonomické prostředí a nemovitosti, které jsou v mezinárodním měřítku atraktivní i přes klesající výnosovou míru,“ konstatuje Stewart Thomson, šéf týmu Capital Markets pražské pobočky BNP Paribas Real Estate, a dodává: „Karlínský kancelářský komplex je prémiovým investičním produktem a my jsme hrdí, že jsme našemu klientovi pomohli s jeho akvizicí.“
Celá investice byla završena v době, kdy pokračuje komprese výnosových měr, mimo jiné s ohledem na rostoucí cenu nemovitostí. Na konci září BNP Paribas Real Estate registrovali yield na úrovni 4 %.
„Do konce roku očekáváme ještě několik velkých transakcí v kancelářském segmentu, které mohou vést k další korekci výnosové míry směrem dolů. V roce 2020 pak očekáváme její stabilizaci,“ predikuje Lenka Šindelářová, Vedoucí poradenství a průzkumu trhu v BNP Paribas Real Estate. Podle jejího odhadu by měl letošní celkový objem investic vzrůst až na 3 miliardy EUR. To by znamenalo třetí nejlepší výsledek po letech 2016 a 2017.

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj fincentrum hypoindexu

%6.23 Aktuální výše Hypoindexu

2.61%

2.67%

2.84%

3.14%

3.39%

3.81%

4.14%

4.52%

4.62%

4.88%

5.33%

5.71%

6.24%

6.28%

6.23%
Historie vývoje


Související články

Komentář: Obleva na zamrzlém realitním trhu?

Neprodává se, obchody váznou. Inzerátů nabízejících reality přibývá. I když došli kupující, prodávající nechtějí slevit. Kdo prodat musí a chce to zrychlit, je nucen ustoupit, snížit cenu. Realitní obchody zamrzly. Ve světle všeobecné nejistoty a inflačních očekávání převládá neochota prodávat.

Text: Radovan Novotný

Foto: Shutterstock

26. 09. 2022

Od chytrých domácností si většina lidí slibuje větší úspory

Trh s chytrými domácnostmi je jeden z nejrychleji rostoucích. Podle analýzy GlobalData se dokonce do roku 2025 hodnota chytrých domácností zdvojnásobí na 75 miliard dolarů oproti roku 2020. Kromě toho, že by se investice do chytrých technologií měla uživatelům vrátit v podobě větších úspor za energie, má umělá inteligence významný potenciál pomoci lidem s handicapem. Ti si již nyní […]

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

16. 09. 2022

Chystáte se investovat do obnovitelných zdrojů? Pozor na optimální výkon

Řada domácností nyní řeší instalaci fotovoltaických panelů. S ohledem na ceny energií a díky dotačním programům jde o zajímavé řešení energetické situace. Pořídit si ale odpovídající řešení je „docela věda“. Mnoho společností na trhu nabízí vlastní unifikované projekty, ve kterých ale nezohledňují specifika konkrétní domácnosti. Jak tomu předejít a na co si dát pozor?

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

12. 09. 2022


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.