Pátek 05. března. Svátek má Kazimír.

Nová vládní čtvrť by podle analytiků z Letňan udělala prémiovou lokalitu jako je Smíchov či Karlín

Nová vládní čtvrť, která by mohla vzniknout v pražských Letňanech, by lokalitu učinila stejně prémiovou, jako je Karlín nebo Smíchov. Ty patří po realitní stránce mezi nejdražší v celé Praze. Analytici své predikce opírají o fakt, že se podobné transformace čtvrtí staly i mnohých jiných evropských městech.

No areálu, který by mohl v Letňanech vzniknout, chce premiér Andrej Babiš umístit až deset tisíc úředníků. Krom nové vládní budovy magistrát lobuje za novou nemocnici a byty. „Jednání stále pokračují, čekáme nyní konkrétní nabídku ze strany státu,“ vyjádřil se k plánům primátor hlavního města Zdeněk Hřib.

Celý projekt má ale i své kritiky, kteří poukazují na příznivější umístění vládní čtvrti. „Velké instituce se obvykle stěhují na okraj měst, kde mají šanci vybudovat vhodnou infrastrukturu za mnohem příznivějších nákladů než v případě dlouhodobého působení v centru. Navíc by třeba i státní a místní správa byla motivována k zajištění ještě lepší dopravní dostupnosti takové lokality,“ řekl analytik ČSOB Petr Dufek.

Zdroj: IRozhlas.cz

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *