Pátek 25. června. Svátek má Ivan.

Majetkový úřad v souvislosti s vládní čtvrtí v Letňanech navrhl prodat 33 úřednických budov

Majetkový úřad navrhl k prodeji například některé budovy ministerstva pro místní rozvoj, ministerstva financí, České inspekce životního prostředí nebo celníků. Prodeje souvisí s plánem postavit vládní čtvrť v Letňanech. Vyplývá to ze seznamů Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM).

V příštích deseti letech hrozí podle majetkového úřadu, že stát zaplatí za kanceláře v Praze kolem 25 miliard korun. Výdaje na provoz a údržbu dosahují zhruba na polovinu této částky. Podle ÚZSVM investice do energeticky náročných kanceláří dosáhnou7,6 miliardy korun a za nájemné vydá stát 4,5 miliardy korun.

Výstavba úřednického areálu se stále řeší. S nápadem přišel premiér Andrej Babiš (ANO), ale primátor Prahy Zdeněk Hřib (Piráti) dosud stavbu vládní čtvrti odmítal.

Začínám mít vážné pochyby, že celý záměr je vůbec myšlen vážně. Žádal jsem od počátku o kompletní seznam budov určených k vyklizení. Obdržel jsem nyní pouze torzo seznamu nemovitostí určených k prodeji nebo k budoucímu kulturnímu využití,“ uvedl v reakci na zveřejnění seznamu primátor.

Jde o využití pozemků o rozloze více než 30 hektarů u stanice metra v Letňanech. Teď je na nich pole a například bývalý primátor Prahy Pavel Bém tam chtěl vybudovat areál pro olympijské hry.

Zdroj: ČTK, lidovky.cz

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *