Úterý 17. října. Svátek má Hedvika.

Orco navýšilo kapitál o 6,1 milionu eur

Developerská společnost Orco oznámila, že prostřednictvím private placementu 1,1 milionu nových akcií provedla navýšení kapitálu o 6,1 milionu eur.

Akcie upsaly fondy společností AXA Investment Managers a Neptune Invest (Orco) za cenu 5,61 eur na akcii, což je o 25 % méně než byla včerejší zavírací cena. Tato emise akcií má podle všeho zabránit výměně představenstva, k němuž by mělo dojít na nadcházející valné hromadě.

O výměnu přestavensatva se snaží akcionáři kolem společnosti Millenius Investment, kteří po této emisi budou držet 9,2% podíl. Skupina kolem CEO Otta má nyní přes deset procent. Počet akcií po emisi vzrostl o 10 % na 12 milionů kusů, přičemž NAV na jednu akcii kleslo o 3 % na 7,9 eur. Předpokládá se, že noví akcionáři budou hlasovat proti odvolání současného představenstva.

Toto vydání akcií lze vnímat jako známku toho, že CEO věří v přežití firmy a v to, že její hodnota je minimálně 5,61 EUR na akcii. To je ale stále 25% pod aktuální cenou na burze,“ míní Petr Bártek z České spořitelny.

Patrick Vyroubal ze společnosti Atlantik FT doplňuje: „Nečekáme, že zpráva bude mít výrazný dopad na obchodování. Pro Orco je nyní důležité, zda v červnu Pařížský obchodní soud schválí restrukturalizační plán, ve kterém je navrženo odložení průměrné doby splatnosti dluhopisů ze 3 na 8 let, což vylepší cash flow společnosti.

Zdroj: Česká spořitelna, Atlantik FT

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *