EUR 25.330

USD 23.428

REPO sazba ČNB 6.25 %

Inflace 2.3 %

EUR 25.330

USD 23.428

Text: Veronika Hejná

10. 11. 2022

0 komentářů

Pojištění schopnosti splácet by mělo reflektovat potřeby lidí v náročném období

 

Naším cílem je, aby se klienti cítili bezpečně, i když současná turbulentní doba přináší nová rizika. Například podle Národního ústavu pro duševní zdraví vzrostl během posledních dvou let v souvislosti s pandemií covidu-19 výskyt duševních onemocnění, která tvoří velkou část invalidity II. stupně, u dospělé populace na téměř 30 %. Duševní poruchy jsou druhou nejčastější příčinou přiznání invalidity, u mladých lidí do 45 let je to dokonce vůbec nejčastější příčinou. Vzhledem k této skutečnosti jsme se rozhodli reagovat a pojištění schopnosti splácet úvěr nabízet s rozšířeným krytím právě i pro případy přiznání invalidity II. stupně.

Loading 

S ohledem na období uplynulých dvou let musím konstatovat, že připravit se na možná rizika by mělo být povinností, nikoli pouhým doporučením. Z toho důvodu jsme znatelně vylepšili nabídku pojištění schopnosti splácet úvěr o nová pojistná rizika, která reflektují náročné období a z něj plynoucí hrozby.

S podzimem se opět vrací covid-19, válka na Ukrajině stále nebere konce, lidé začínají mít problémy související s velkým nárůstem cen především energií. Psychický tlak se stupňuje a duševní problémy pak klientům komplikují život. Pojištění schopnosti splácet a to, že kryje i rizika duševních nemocí, jako jsou deprese či syndrom vyhoření, proto nabírá na významu. Pokud tyto problémy člověku zabrání v práci a dostane se do potíží se splácením svých závazků, uhradíme jeho splátky úvěru. Chtěl bych také připomenout, že právě duševní poruchy jsou v současné době po nemocech pohybového aparátu druhou nejčastější příčinou invalidního důchodu.

Pojištění schopnosti splácet nepomáhá pouze v případě přiznání invalidity II. stupně, kam mimo jiné spadají právě duševní poruchy a poruchy chování. Rozšířili jsme ho i o další pojistná rizika, jako je například ztráta práce v zahraničí nebo zrušení živnosti.

KOMENTÁŘ MARTINA STEINERA, OBCHODNÍHO ŘEDITELE BNP PARIBAS CARDIF POJIŠŤOVNY

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%5.6 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

6.34%

6.34%

6.37%

6.27%

6.3%

6.32%

6.3%

6.24%

6.19%

6.1%

6.05%

6.01%

6.02%

5.96%

5.6%
Historie vývoje


Související články

Nastala optimální doba pro nákup nemovitosti, ceny zase půjdou nahoru

Pokud někdo vyčkával s pořízením vlastního bydlení na lepší časy, tak ty právě nastávají. Shodují se na tom odborníci z realitní i hypoteční branže. A doporučují nákup nemovitosti, byť za cenu dražší hypotéky, neodkládat. Kdo naopak uvažuje o prodeji, vyplatí se mu ještě vyčkat.

Text: redakce hypoindex.cz

01. 03. 2024

Zajištění úvěru nemovitostí? Pozor na potenciální právní vady takové nemovitosti

Chcete-li si vzít úvěr například pro nastartování svého podnikání a jste zároveň vlastníkem nějaké nemovitosti, můžete ji využít jako zástavu. Než však o půjčku požádáte, měli byste se ujistit, že daná nemovitost nemá žádné právní vady. Jaké jsou a v čem jejich problematika spočívá?

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

27. 02. 2024


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *