EUR 24.340

USD 23.434

REPO sazba ČNB 7.00 %

Inflace 15.1 %

EUR 24.340

USD 23.434

Text: Veronika Hejná

10. 11. 2022

0 komentářů

Pojištění schopnosti splácet by mělo reflektovat potřeby lidí v náročném období

 

Naším cílem je, aby se klienti cítili bezpečně, i když současná turbulentní doba přináší nová rizika. Například podle Národního ústavu pro duševní zdraví vzrostl během posledních dvou let v souvislosti s pandemií covidu-19 výskyt duševních onemocnění, která tvoří velkou část invalidity II. stupně, u dospělé populace na téměř 30 %. Duševní poruchy jsou druhou nejčastější příčinou přiznání invalidity, u mladých lidí do 45 let je to dokonce vůbec nejčastější příčinou. Vzhledem k této skutečnosti jsme se rozhodli reagovat a pojištění schopnosti splácet úvěr nabízet s rozšířeným krytím právě i pro případy přiznání invalidity II. stupně. 

S ohledem na období uplynulých dvou let musím konstatovat, že připravit se na možná rizika by mělo být povinností, nikoli pouhým doporučením. Z toho důvodu jsme znatelně vylepšili nabídku pojištění schopnosti splácet úvěr o nová pojistná rizika, která reflektují náročné období a z něj plynoucí hrozby.

S podzimem se opět vrací covid-19, válka na Ukrajině stále nebere konce, lidé začínají mít problémy související s velkým nárůstem cen především energií. Psychický tlak se stupňuje a duševní problémy pak klientům komplikují život. Pojištění schopnosti splácet a to, že kryje i rizika duševních nemocí, jako jsou deprese či syndrom vyhoření, proto nabírá na významu. Pokud tyto problémy člověku zabrání v práci a dostane se do potíží se splácením svých závazků, uhradíme jeho splátky úvěru. Chtěl bych také připomenout, že právě duševní poruchy jsou v současné době po nemocech pohybového aparátu druhou nejčastější příčinou invalidního důchodu.

Pojištění schopnosti splácet nepomáhá pouze v případě přiznání invalidity II. stupně, kam mimo jiné spadají právě duševní poruchy a poruchy chování. Rozšířili jsme ho i o další pojistná rizika, jako je například ztráta práce v zahraničí nebo zrušení živnosti.

KOMENTÁŘ MARTINA STEINERA, OBCHODNÍHO ŘEDITELE BNP PARIBAS CARDIF POJIŠŤOVNY

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj fincentrum hypoindexu

%6.31 Aktuální výše Hypoindexu

2.84%

3.14%

3.39%

3.81%

4.14%

4.52%

4.62%

4.88%

5.33%

5.71%

6.24%

6.28%

6.23%

6.2%

6.31%
Historie vývoje


Související články

Mohou nemovitostní trh rozhýbat aukce?

Trh s nemovitostmi začal přibržďovat už ve 2. čtvrtletí letošního roku. Aktuálně je ve fázi zmražení, nicméně řada bytů začala již zlevňovat, což může dle odborníků trh rozhýbat. Snižování cen je markantní zejména na trhu starších neboli tzv. second-handových bytů.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

25. 11. 2022


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *