EUR 23.660

USD 21.748

REPO sazba ČNB 7.00 %

Inflace 16.7 %

EUR 23.660

USD 21.748

Text: Veronika Hejná

10. 11. 2022

0 komentářů

Pojištění schopnosti splácet by mělo reflektovat potřeby lidí v náročném období

 

Naším cílem je, aby se klienti cítili bezpečně, i když současná turbulentní doba přináší nová rizika. Například podle Národního ústavu pro duševní zdraví vzrostl během posledních dvou let v souvislosti s pandemií covidu-19 výskyt duševních onemocnění, která tvoří velkou část invalidity II. stupně, u dospělé populace na téměř 30 %. Duševní poruchy jsou druhou nejčastější příčinou přiznání invalidity, u mladých lidí do 45 let je to dokonce vůbec nejčastější příčinou. Vzhledem k této skutečnosti jsme se rozhodli reagovat a pojištění schopnosti splácet úvěr nabízet s rozšířeným krytím právě i pro případy přiznání invalidity II. stupně.

Loading



 

S ohledem na období uplynulých dvou let musím konstatovat, že připravit se na možná rizika by mělo být povinností, nikoli pouhým doporučením. Z toho důvodu jsme znatelně vylepšili nabídku pojištění schopnosti splácet úvěr o nová pojistná rizika, která reflektují náročné období a z něj plynoucí hrozby.

S podzimem se opět vrací covid-19, válka na Ukrajině stále nebere konce, lidé začínají mít problémy související s velkým nárůstem cen především energií. Psychický tlak se stupňuje a duševní problémy pak klientům komplikují život. Pojištění schopnosti splácet a to, že kryje i rizika duševních nemocí, jako jsou deprese či syndrom vyhoření, proto nabírá na významu. Pokud tyto problémy člověku zabrání v práci a dostane se do potíží se splácením svých závazků, uhradíme jeho splátky úvěru. Chtěl bych také připomenout, že právě duševní poruchy jsou v současné době po nemocech pohybového aparátu druhou nejčastější příčinou invalidního důchodu.

Pojištění schopnosti splácet nepomáhá pouze v případě přiznání invalidity II. stupně, kam mimo jiné spadají právě duševní poruchy a poruchy chování. Rozšířili jsme ho i o další pojistná rizika, jako je například ztráta práce v zahraničí nebo zrušení živnosti.

KOMENTÁŘ MARTINA STEINERA, OBCHODNÍHO ŘEDITELE BNP PARIBAS CARDIF POJIŠŤOVNY

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj fincentrum hypoindexu

%6.27 Aktuální výše Hypoindexu

4.14%

4.52%

4.62%

4.88%

5.33%

5.71%

6.24%

6.28%

6.23%

6.2%

6.31%

6.34%

6.34%

6.37%

6.27%
Historie vývoje


Související články

Nemovitosti a daně – jak na to?

Češi chtějí bydlet ve svém. Řada z nich loni investovala např. do investiční nemovitosti, někteří svou nemovitost prodali, a letos tak mnohé z nich čeká první daňové přiznání. Standardně byste coby fyzická osoba měli daňové přiznání podat nejpozději do 3. dubna 2023. Jestliže se chystáte na elektronické podání, máte čas až do 2. května 2023 a s daňovým […]

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

24. 03. 2023

Ve druhém pololetí 2022 se v Praze prodalo nejméně bytů za posledních 10 let, ceny novostaveb neklesají

Pražský trh s byty zaznamenal v minulém pololetí silný pokles prodejů a útlum zahájené výstavby nových bytů. V průběhu druhého pololetí byla zahájena výstavba 1670 bytů, což představuje 63% pokles v celoročním srovnání. Ačkoli počet bytů ve výstavbě mírně klesl na 12 400, stavební aktivita zůstává v porovnání s pětiletým průměrem nadále vysoká. Vyplývá to u údajů společnosti […]

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

22. 03. 2023

Komentář: Jsem optimista, ale optimismus hypotéku nezaplatí

Inflace zaklepala na dveře a s ní zdražování hypoték. „Jsem optimista, což pomáhá, ale optimismus hypotéku nezaplatí,“ zaznívá v jednom komentáři v jedné ze zemí našich protinožců. Australská centrální banka v době, kdy australská inflace atakuje 8% úroveň, zvýšila sazby na 11leté maximum, na 3,6 %. Zdražení ceny peněz, několikáté v řadě.

Text: Radovan Novotný

Foto: Shutterstock

20. 03. 2023


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *