Čtvrtek 17. října. Svátek má Hedvika.

Pojištění schopnosti splácet zlevňuje hypotéky

Moneta Money Bank se rozhodla v době postupně rostoucích úrokových sazeb hypoték nabídnout u Pružné hypotéky sazbu od 1,59 %. Podmínkou je ale uzavření pojištění schopnosti splácet. Jak funguje Pružná hypotéka?

„I když úrokové sazby u hypotečních úvěrů na trhu mírně vzrostly, my se snažíme udržovat naše sazby stále co nejvýhodnější. Naši klienti si totiž díky Pružné hypotéce a úsporám na svém běžném účtu mohou automaticky snížit úroky až o pětinu a získají tak hypotéku efektivně již za 1,59 %, což je aktuálně nejnižší úroková sazba na trhu pro pětileté fixace,“ říká Tomáš Kostrhoun, produktový manažer MONETA Money Bank.

A jak Pružná hypotéka funguje? „Klient si vezme například hypotéku na 1 milion korun a na běžném účtu má uložených 200 000 Kč, což je 20 % z půjčené částky. Jeho úroky se tak tento měsíc budou počítat pouze z 800 000 Kč. Pokud by měl další měsíc na běžném účtu 150 000 Kč, úroky by se počítaly z částky 850 000 Kč. Díky zůstatku na běžném účtu se tak klient může automaticky dostat ze základní sazby 1,99 % na efektivní úrokovou sazbu 1,59 %,“ vysvětluje Tomáš Kostrhoun

Zdroj: Tisková zpráva Moneta Money Bank

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *