Čtvrtek 26. listopadu. Svátek má Artur.

Soudům už přistálo na stolech 35 tisíc žalob na vrácení poplatku za úvěr

19.06.2013

Prvních 35 tisíc klientů bank se přes služby Poplatkyzpět.cz obrátilo na soudy s žalobami o vrácení údajně neoprávněně účtovaných úvěrových poplatků. Celkově přes tuto iniciativu chce žádat o poplatek za vedení úvěrového účtu zpět 340 tisíc lidí. Další desítky tisíc klientů čekají na zkompletování jejich žalob před podáním na soudy. 

Podané žaloby jsou ty případy, jež splňují potřebné náležitosti, tedy klienti uhradili soudní poplatek a žaloba má všechny potřebné přílohy a kopie dokladů. V tomto týdnu se kompletují další dokumenty tak, abychom v následujícím dvou týdnech mohli na soudy podat dalších 30 000 žalob,“ uvedl Daniel Paľko, šéf představenstva společnosti BSP Lawyer Partners, který Poplatkyzpět.cz zastupuje.

Banky nechtějí nějak výrazně spolupracovat, proto se podávání některých žalob prodlužuje. „Byli jsme nuceni zahájit doručování výzev do bank společně s notářem a nyní doručujeme výzvy formou notářského zápisu,“ upozornil Paľko. K dnešnímu dni služba Poplatkyzpět.cz doručila výzvy necelé poloviny všech klientů a skoro 80 tisíc jich bylo bankami zamítnuty.

Zdroj: ČTK

Předchozí článek: «
Následující článek: »

1 komentář k článku “Soudům už přistálo na stolech 35 tisíc žalob na vrácení poplatku za úvěr”

  1. poradce001@seznam.cz napsal:

    www.vypocethypotek.cz

    Zajišťuji svým klientům hypotéky s nízkou sazbou (již od 1,96%) a bez poplatků. Pokud máte zájem tak mi pošlete email nebo se zaregistrujte na http://www.vypocethy­potek.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *