Neděle 07. června. Svátek má Iveta.

UniCredit Bank omezí poskytování rizikových hypoték

UniCredit bank jako druhá velká banka v České republice přistoupila ke zpřísnění pravidel schvalování hypotečních úvěrů. Pozastavila také přípravu hypotéky „bez dokazování příjmů“.

Zpřísnění podmínek pro schválení hypotečních úvěrů se týká především hypoték bez dokazování příjmů, kterou UniCredit Bank připravovala a v souvislosti s novou strategií jejich spuštění prozatím pozastavila. Restrikce ze strany banky, resp. zpřísnění pravidel pro poskytnutí se dotkne také hypoték zprostředkovaných hypotečními makléři. Skrze externí distibuční sítě přitom banka prodá 40 % hypotečních úvěrů.

"UniCredit Bank v Česku pozastavila přípravu nové hypotéky bez prokazování příjmů pro fyzické osoby. Tento druh hypotéky patřil ke spouštěcím mechanismům americké hypoteční krize. Situace v USA přispěla ke zpomalení růstu hypotečního trhu v tuzemsku," uvedl Jakub Dusílek, ředitel divize retailového bankovnctví UniCredit Bank.

Podobné změny před několika dny oznámila Česká spořitelna, která rovněž informovala o zpřísnění kritérií přijímání hypoték zprostředkovaných externími partnery.
 
Zdroj: UniCredit Bank, E15

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *