Pátek 20. října. Svátek má Vendelín.

Vedle O2 areny vyroste 200 bytů a komerční prostory

U stanice metra Českomoravská vyroste polyfunkční dům s téměř 200 byty a komerčními prostory. Pozemek vedle O2 areny získal developer Central Group. Zakoupený projekt má již stavební povolení. Prodej bytů by měl začít již v příštím roce.

„Hlavní výhodou projektu jen pár metrů od stanice metra bude výborná dopravní dostupnost centra Prahy. Ve spojení s vysokým standardem provedení půjde nejen o komfortní moderní bydlení, ale také o velice atraktivní investiční příležitost k pronájmu. Lokalita, jejímž středobodem je O2 arena a nákupní centrum Galerie Harfa, se v posledních letech dynamicky rozvíjí a v bezprostředním okolí již vyrostla celá řada nadstandardních rezidenčních projektů s obchody a službami,“ říká Dušan Kunovský, předseda představenstva Central Group. 

Developeři se začínají zaměřovat na polyfunkční projekty. „Po mnoha letech vývoje by se čeští developeři již měli postupně vracet k tradiční městské architektuře, podle níž se bohužel v posledních desetiletích v širším centru města příliš nestavělo. Tedy ke kombinaci obchodů, služeb a prostorů pro relaxaci v přízemí nových budov a bydlení ve vyšších podlažích. Jen tak lze rezidenční projekty oživit, zlidštit a zbavit je stigmatu pouhých nocleháren,“ uzavírá Dušan Kunovský.  

Zdroj: Tisková zpráva Central Group

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *