Pátek 30. října. Svátek má Tadeáš.

Vyplatí se kromě hypotéky na bydlení také jiná půjčka?

Jaká je dnes nejvýhodnější a také nedoporučovanější půjčka, kterou si lidé berou v souvislosti s bydlením? Je to hypotéka. I když se možnosti získání přece jenom zpřísnili a výhodnost není taková, jako v minulosti, stále se jedná o poměrně dobrou volbu, kterou je možné využít:

  • Na nákup nemovitosti
  • Na stavbu domu
  • Na rekonstrukci domu nebo bytu

Nemusí to ale být nutně jediná půjčka, která se v segmentu bydlení může hodit. Podívejme se také na několik dalších, které v určitých případech mohou přijít v úvahu.

Mikropůjčky

Je jasné, že vzhledem k jejich charakteristice si za ně nelze nemovitost ani koupit nebo postavit, ani není možné si ji zrekonstruovat. Taková rychlá půjčka bez registrů je totiž charakteristická primárně tím, že nabídne jenom několik tisíc korun, na dobu jednoho měsíce. I když to na první pohled to může vypadat, že ji v domě nebo bytě nevyužijete, je opak pravdou. Je dobrou volbou ve chvíli, kdy si chcete pořídit nový spotřebič, nebo jiné vybavení v hodnotě pár tisíc korun. Není nutné čekat na to, až přijde výplata. Jednoduše dojde k získání půjčky, ke koupi dané věci a až přijde výplata, jsou peníze vráceny. Jednoduché a oblíbené. Pozor ale na výhodnost. Po této stránce nemusí být ideální. Kdo nechce přeplatit, měl by najít poskytovatele, který nabídne možnost první půjčky zcela zdarma.

Spotřebitelské neúčelové půjčky

Další segment, který se dá využít na bydlení, je tento typ půjček. Jejich lákadlem je určitě celková rozmanitost. Může být nabízena suma ve výši několika desítek tisíců korun, stejně jako není problém získat sumu ve statisících. U některých poskytovatelů se lze dostat i na hodnotu miliony. Tyto známé půjčky pro každého kdo splní podmínky, mohou být dobrou alternativou hypotéky spíše při menších investicích. Může se jednat o nákup spotřebičů a vybavení domu nebo bytu, stejně jako se hodí i na částečné rekonstrukce. Na závěr dodejme, že je lze rozdělit do tří segmentů, podle toho, kde a kým jsou poskytovány. Dnes existují:

  • Bankovní půjčky
  • Nebankovní půjčky
  • P2P půjčky

Spotřebitelské účelové půjčky

Typ velice blízký tomu předchozímu. To hlavní, v čem se liší, je možnost využití peněz. V tomto případě je nutné použít je v souladu s podmínkami poskytovatele. To znamená, že musí být utraceny jenom za věci, které dovoluje smlouva. Když jde o bydlení, není problémem jak platba za práci a materiál, tak i vybavení, elektroniku a další věci. Určitě je dobré podívat se na porovnání půjčky online, jelikož rozdíl může být ještě v jiných věcech. Ta první se týká získání, jelikož účelová půjčka může mít lepší schvalovatelnost. Také nezapomínejme na lepší úrokové sazby. To proto, že z obecného hlediska je právě účelové úvěry mají lepší. Primárně proto, že si za ně zájemce pořídí majetek a tak má stále poměrně vysokou bonitu.

Půjčky ručené nemovitostí

Jedná se o segment, který je v určité podobě dostupný u nebankovních společností, stejně jako je v určité podobě dostupný i u bank. Velmi často se můžete setkat s pojmem americká hypotéka. Nejde ale o tu klasickou, jelikož ta je účelová. V tomto případě naopak mluvíme o půjčce, která je zajímavá tím, že je neúčelová. To znamená, že peníze lze využít na cokoliv. Bez nutnosti to uvádět, nebo samozřejmě jakkoliv dokládat. Když jde o získání sumy peněz, tak i zde lze mluvit o milionech. Vše je ale kromě jiného podmíněno nutností mít nemovitost as tou ručit. Také je třeba upozornit, že oproti klasickým bankovním hypotékám může být v tomto případě problém i s úrokem, který je přece jenom o nějaké to procento vyšší. Na druhou stranu je to kompenzováno vyšší schvalovatelností – hlavně potom v segmentu nebankovních úvěrových produktů.

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *