Úterý 17. října. Svátek má Hedvika.

Zvýšení daně z nemovitostí neovlivní trh s nemovitostmi

Podle některých odborníků na realitní trh nebude mít zvýšení daně z nemovitostí v ČR velký vliv na rozvoj obchodu s nemovitostmi.

Podle Asociace realitních kanceláří České republiky se i přes navržené navýšení daně z nemovitostí se bude jednat o relativně malé částky. Ing. Jaroslav Novotný, prezident ARK ČR si myslí, že "současná ani navrhovaná zvýšená daň z nemovitosti v České republice není, ani nebude motivujícím ani demotivujícím faktorem v obchodu s nemovitostmi."

Lidé se obávají především rozdílné výše daně v jednotlivých regionech, protože výše daně z nemovitosti spadá do pravomoci jednotlivých měst a obcí, které mohou určit místní koeficient daně. Podobná situace je například v USA, kde se daně v jednotlivých částech hodně liší.

Podle Ing. arch. Jan Borůvka, generální sekretář ARK ČR však ani toto nebude problém. "Zatímco výše daně z nemovitostí například ve Spojených státech může ovlivnit kupující v rozhodování, zda koupit či nekoupit nemovitost, u nás tomu tak není a ani po uvažovaném zvýšení nebude. Výše roční daně z nemovitosti v USA je natolik důležitým faktorem při rozhodování o koupi nové nemovitosti, že ji často realitní makléři uvádějí ve svých inzercích vedle požadované kupní ceny."

Zdroj: Tisková zpráva ARK ČR

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *