Středa 16. ledna. Svátek má Drahoslav.

Spočítejte si

Jaká bude splátka hypotéky a jak budete postupně splácet její jistinu? Kolik je vhodné spořit na důchod? Kolik peněz potřebujete na výpadek příjmu v penzi? Či jak ovlivní inflace výši úspor? Spočítejte si sami a ještě mnohem víc.

Spočítejte si

Finanční výpočty nemusí být jen nudná matematika. Často v sobě obsahují napětí a překvapení. Můžete zjistit, jak málo splácíte z hypotéky v prvních letech. Nebo kolik potřebujete spořit na penzi, abyste si mohli užívat nerušeně důchodu. A kolik vám z naspořené částky ukousla inflace. A nebo jak neúčinné je spoření s nízkým očekávaným výnosem.

Hypotéka a další úvěry

Jaká bude splátka hypotéky při stanovené úrokové sazbě a určité splatnosti úvěru? Spočítejte si s kalkulačkou “Výpočet splátky hypotéky“. Kalkulačku lze využít pro výpočet všech úvěrů s anuitním splácením.

V rámci anuitního splácení se mění výše splátky jistiny a platby úroků. Kolik zaplatíte úroků a jistiny v jednotlivých měsících splácení se dozvíte z kalkulačky “Rozložení splátky hypotéky na splátku jistiny a platbu úroku“.

Spoření

O kolik se zhodnotí jednorázový vklad za stanovený počet let při určité úrokové sazbě? Spočítejte si s kalkulačkou “Zhodnocení jednorázového vkladu“.

Kolik naspoříte při pravidelném měsíčním spoření za stanovený počet let při určité úrokové sazbě? Spočítejte si s kalkulačkou “Kolik naspoříte při pravidelném spoření“.

Penze

Při odchodu do důchodu dochází k poklesu příjmu. Ten lze doplnit pravidelnou rentou z vlastních naspořených prostředků. Chcete-li po stanovený počet let pobírat rentu v určité výši, spočítejte “Kolik potřebujete naspořit“.

Víte-li již, jakou částku budete v penzi potřebovat, spočítejte si “Kolik potřebujete spořit” stanovený počet let při určité výši průměrného zhodnocení.

Současná hodnota – inflace

Inflace je zrádná. Spočítáte-li si například, kolik potřebujete naspořit na penzi a kolik potřebujete pravidelně spořit, v penzi můžete být nemile překvapeni. O kolik vás připraví inflace? Počítejte s kalkulačkou “Současná hodnota“.