EUR 24.725

USD 22.775

REPO sazba ČNB 5.25 %

Inflace 2.9 %

EUR 24.725

USD 22.775

01. 06. 2023

0 komentářů

Baltic Asset Management vstupuje na český trh přestavbou pražského hotelu na unikátní projekt colivingového bydlení

 

Investiční společnost Baltic Asset Management přebuduje hotel Vítkov na pražském Žižkově na moderní colivingový projekt Youston. Na začátku roku 2024 zde nájemníkům nabídne zhruba stovku jednotek. Investice do tohoto projektu činí 14 milionů EUR. Tento colivingový projekt představuje výrazný vstup společnosti Baltic Asset Management do České republiky i celé střední Evropy.

Loading 

„Naše tržní analýzy ukazují, že je v České republice a v celém středoevropském regionu nedostatek nabídky kvalitních prostor pro coliving,“ říká Ugnius Latvys, generální ředitel společnosti Baltic Asset Management. Upozorňuje, že právě umístění v širším centru města je jednou z klíčových hodnot úspěšných colivingových projektů.

Hotel Vítkov na pražském Žižkově byl zrekonstruován v roce 2007 a před pandemií fungoval jako tříhvězdičkový hotel – od té doby ale nebyl znovu otevřen. Připravovaný colivingový projekt Youston nabídne jednotlivé prostory o rozloze od 15 do 48 m2, každý s vlastní kuchyní a koupelnou. Součástí projektu bude také řada společných prostor včetně jídelny, kina, sauny, prádelny, posilovny a prostory pro vzdělávání, práci a trávení volného času.

„Naším cílem je vytvořit v regionu více projektů colivingu, proto hledáme jak investiční partnery, tak majitele nemovitostí, kteří jsou otevřeni kvalitním projektům přestavby. Bez pomoci partnerů by ani získání nemovitosti a úspěšné spuštění projektu v České republice nebylo možné. Všude, kde hodláme růst, se snažíme spolupracovat s lokálními partnery, kteří znají místní trh. Při akvizici hotelu Vítkov nás podpořil Carlo Gradl, náš obchodní partner, který nám pomáhá rozšiřovat naše aktivity v Praze,“ doplňuje Ugnius Latvys.

Společnost Baltic Asset Management usiluje o rozšíření svého portfolia nemovitostí a nabízí tak možnosti partnerství dalším investorům nejen v České republice, ale i v Polsku, Lotyšsku a skandinávských zemích. Podle Ugniuse Latvyse plánuje společnost investovat v České republice, Polsku a Lotyšsku více než 112 milionů eur a rozšířit své portfolio o více než 1200 colivingových i tradičních nájemních jednotek. Společnost již podepsala dohody o společném záměru s partnery v těchto zemích. V každé zemi navíc vytvořila týmy s místními partnery, které zahrnují makléře, architekty a právníky, aby zajistila hladký průběh procesů.

REKLAMA

Pandemie COVID-19 byla pro hotely a dokonce i pro provozovatele kanceláří velkou výzvou. „Krize však vytvořila nové příležitosti pro přestavbu projektů. Hotely skončily a práce na dálku odčerpala pracovníky z administrativních budov – objevila se tak řada nemovitostí ideální pro nový typ aktiv. Podle našeho názoru mohou nové projekty uspokojit potřebu investorů diverzifikovat portfolio. Proto i nadále aktivně vyhledáváme opuštěné nebo ztrátové hotely, které sotva přežily karantény a již nejsou schopny dosáhnout úrovně obsazenosti před pandemií. Takové nemovitosti jsou velmi atraktivní pro konverzi na jiné typy bydlení,“ říká generální ředitel společnosti Baltic Asset Management.

„Zaměření společnosti Baltic Asset Management na projekty colivingu odráží rostoucí trend komunitně orientovaného bydlení. Přeměnou nedostatečně využívaných nemovitostí na moderní obytné prostory nejen poskytujeme nejen tolik potřebné možnosti bydlení, ale také přispíváme k rozvoji měst, ve kterých se tak lépe žije. Projekty našeho komunitně orientovaného bydlení, jako jsou Youston a Chapters, upřednostňují společné prostory a pomáhají sociální interakci, čímž podporují sounáležitost a propojení obyvatel. Takové projekty mohou mít na čtvrť transformační dopad – revitalizují nedostatečně využívané prostory a přispějí k vytvoření živějších a udržitelnějších městských komunit,“ dodává Ugnius Latvys.

Jako významnou výhodu takovéto konverze uvádí investor také rychlost. Projekty jsou dokončeny a uvedeny na trh dvakrát rychleji než nová výstavba.

Baltic Asset Management má téměř 600 colivingových a tradičních nájemních jednotek ve Vilniusu v řetězcích Chapters a Youston s obsazeností 97 %. Podobný projekt komunitního bydlení, jako ten pražský, společnost realizovala pod názvem Chapters – tento projekt nahradil uzavřený hotel v centru Vilniusu a byl dobře přijat nájemníky i okolím.

Baltic Asset Management je realitní investiční a developerská společnost registrovaná v litevském Vilniusu, která se specializuje na přestavbu městských nemovitostí. Bývalé průmyslové, kancelářské a veřejné budovy přeměňuje na rezidenční nemovitosti určené pro mileniály, generaci Y a mladé profesionály.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%5.52 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

6.27%

6.3%

6.32%

6.3%

6.24%

6.19%

6.1%

6.05%

6.01%

6.02%

5.96%

5.6%

5.62%

5.57%

5.52%
Historie vývoje

 

 


Související články

Přijdou vám ceny nemovitostí v Praze drahé? Kde stojí metr čtvereční 1,3 milionu Kč?

Podle studie Savills World Cities Prime Residential Index 2023 zůstává Monako nejdražším rezidenčním trhem na světě s cenou za metr čtvereční téměř 1,3 milionu Kč (51 400 eur), což je o 0,9 % více než v roce 2022 a o 1 % méně než rekordní cena 51 900 eur z roku 2021. Nejdražší čtvrtí v knížectví je Larvotto s […]

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

24. 05. 2024

Startovací byty jsou ty nájemní. Smiřme se s tím

Ceny bytů pravděpodobně znovu vystřelí vzhůru. Trend poklesu úrokových sazeb pod pět procent na sebe nenechá dlouho čekat a ceny nemovitostí na to budou reagovat. Například mladí lidé by se měli připravit na to, že startovací byty prostě budou ty nájemní. Česká touha po vlastním bydlení pomalu mizí.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

23. 05. 2024

Dostupné bydlení – za 60 tisíc Kč za metr čtverečný mohou stavět družstva, města i obce

Nový byt v ceně od 51 000 Kč do 59 000 Kč za čtverečný metr, tedy třípokojový byt 70 m2 již od 3,6 milionu korun? Nejde o početní chybu, podvod ani návrat do roku 2015, kdy se za tuto cenu prodávaly byty i v Praze. V tomto cenovém rozpětí vycházejí přepočtem objemových cenových ukazatelů, který pro potřeby měst a […]

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

21. 05. 2024


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *