Pondělí 22. dubna. Svátek má Evžénie.

Boom P2P půjček v Česku: už 486 drobných investorů vložilo peníze do úvěru pro Leo Express

24.07.2018 01:07 Tisková zpráva:

V Česku již několik let roste zájem drobných investorů z řad fyzických osob investovat do úvěrů lidem či firmám, a zhodnocovat tak své peníze. Nejnověji této rostoucí popularity takzvaných P2P půjček využil i soukromý železniční a autobusový dopravce Leo Express, který se rozhodl zmíněný moderní způsob otestovat menším úvěrem ve výši 10 miliónů Kč.

Vše proběhlo ve spolupráci se společností Acema Credit Czech, která poskytla podnikatelský úvěr, a společností BONDSTER Marketplace, která na začátku července úvěr zpřístupnila investorům. O produkt je mezi investory velký zájem, otevírají se tak další možnosti spolupráce.

„Lidé zjevně přicházejí na chuť novým formám investování. K dnešnímu dni do podnikatelského úvěru od Acema pro Leo Express investovalo již 486 investorů a bylo proinvestováno již 67 % z hodnoty úvěru. Lze tak očekávat, že maximálně během několika málo týdnů bude proinvestována celá částka,“ uvedl ředitel BONDSTER Marketplace Robert Hluchník. Investoři se dočkají zhodnocení ve výši 9,1 %.

„Poptávce Leo Express jsme velmi rádi vyhověli a nalezli optimální win-win řešení. V rámci našich společností dokážeme zajistit komplexní řešení pro podnikatelské subjekty. Nabídku jsme koncipovali tak, aby byla zajímavá pro Leo Express i pro P2P investory. Společnost Leo Express je pro nás významný subjekt, se kterým máme společné vize ohledně využívání moderních finančních nástrojů v praxi,“ říká Miroslav Krejčí, předseda představenstva Acema Credit Czech.

Všechny zmíněné společnosti mají ke konceptu P2P blízko. Leo Express má zkušenost s vlastním peer-to-peer projektem SmileCar (dnes HoppyGo). Bondster je významným hráčem na trhu v oblasti P2P a P2B investic do úvěrů, Acema je největší na trhu nebankovních poskytovatelů zajištěných úvěrů.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *