Neděle 18. dubna. Svátek má Valérie.

Buřinka mění bydlení v domov, žije online trendy a tématem číslo jedna jsou pro ni rekonstrukce

25.04.2018 02:04 Tisková zpráva: Stavební spořitelna České spořitelny

Hlavním cílem Buřinky je pomáhat lidem měnit bydlení v domov. Jen v roce 2017 si své bydlení vylepšilo díky úvěrům od Buřinky 15 308 rodin. Buřinka poskytla úvěry v celkové hodnotě 9 728 mil. Kč, což představuje meziroční nárůst o 28 % a zároveň historicky nejlepší výsledek. Nově uzavřela 72 368 smluv, a i díky tomu koncem srpna pokořila metu 3 miliónů sjednaných smluv o stavebním spoření. Jako jediná stavební spořitelna v České republice umožňuje sjednání stavebního spoření zcela online. Tuto možnost vloni využila více než polovina nových klientů. V obchodní strategii je pro Buřinku na prvním místě poskytování úvěrů na financování rekonstrukcí. Z celkového množství poskytnutých úvěrů je víc než polovina klientů využila právě na rekonstrukce. V roce 2017 dosáhla Buřinka zisk ve výši 691 mil. Kč, to je o 15 % více než v předchozím roce.

Výsledky a plány:

  • Online stavební spoření frčí, Buřinka plánuje tento prodejní kanál ještě rozšířit

Z počtu 72 368 nových smluv o stavebním spoření, které loni Buřinka uzavřela, jich 35 169 bylo uzavřeno online (55,1 %). Tyto výsledky předčily očekávání a Buřinka nyní uvažuje o tom, že internet jako prodejní kanál ještě více vytěží. Stále více lidí si chce sjednat stavební spoření z pohodlí domova, aniž by museli chodit na pobočku nebo za poradcem. Zájem o online sjednání se pozitivně promítl i do celkového růstu počtu nově uzavřených smluv.

  • V roce 2017 si 15 308 rodin vylepšilo bydlení díky úvěrům od Buřinky

V Buřince nejsou na prvním místě objemy, ale za nejdůležitější ukazatel je považován počet uzavřených smluv. Tedy kolika lidem pomůže Buřinka změnit bydlení v domov. Podle průzkumu mezi klienty Buřinky vloni 55 % klientů využilo úvěr od Buřinky na rekonstrukce. Nejčastěji pak na rekonstrukce kuchyní a koupelen (shodně 37 %). Na třetím místě jsou nové podlahy (27 %) a dále obývací pokoje (21 %), okna (19 %) a zateplení či fasády (18 %).

  • Počty uzavřených smluv i cílové částky u Buřinky rostou

V rámci Finanční skupiny České spořitelny sdílí i Buřinka koncept Moje zdravé finance. Stavební spoření je jednou z cest, jak si mohou klienti nashromáždit prostředky na financování bydlení v budoucnu. V minulém roce Buřinka uzavřela 72 368 nových smluv o stavebním spoření s celkovou cílovou částkou 21 475 mil. Kč. To představuje 30% meziroční nárůst. Pozitivní trend je vidět i v prvních měsících roku 2018. Tempo uzavírání nových smluv o stavebním spoření včetně navýšení stávajících cílových částek roste. Během ledna a února se meziročně zvýšilo o 34,7 %.

  • Stavební spoření pro děti ožívá

V posledním roce se také zvýšil zájem rodičů o sjednání stavebního spoření pro děti. Konkrétně během letošního ledna a února se tempo uzavíraných smluv pro nezletilé děti u Buřinky zrychlilo. Ve srovnání se stejným obdobím loňského roku jich bylo uzavřeno dokonce o 75 % více.

  • Na Hodnoti.me klienti uveřejnili téměř 2 000 recenzí na kvalitu služeb Buřinky

Buřinka je první českou stavební spořitelnou, kterou mohou klienti hodnotit na principu známém z e-shopů. Svou spokojenost se službami vyjadřují v podobě hvězdiček na webu www.hodnoti.me.  Hodnocení slouží novým i stávajícím klientům, aby si snadno udělali názor na kvalitu služeb Buřinky. Zároveň je cennou zpětnou vazbou pro samotnou spořitelnu. Na Hodnoti.me je již téměř 2 000 recenzí a 98 % klientů Buřinku doporučuje. Především jsou spokojeni s prací poradců. Pozitivně hodnotí také službu online stavební spoření.

  • Buřinka spustila nový web – klientů se v první řadě ptá, co potřebují

V prvních měsících letošního roku spustila Buřinka nový web. V čem je jiný? V minulosti bývalo zvykem na www.burinka.cz v první řadě představit produkty a ukázat možnosti financování. Nyní se Buřinka rozhodla jít jinou cestou. Chce být klientům partnerem při řešení jejich potřeb a plánů. Tomu je přizpůsoben i nový web. Pomáhá klientům realizovat jejich sny a představy o novém domově, o rekonstrukci, která vylepší jejich bydlení. Buřinka na novém webu ukazuje cestu, jak jim v tom může pomoci. Reakce uživatelů na nový web jsou pozitivní.

  • Výhody pro klienty pokračují

I nadále si klienti mohou uzavřít smlouvu na webu Buřinky až do výše cílové částky 400 000 Kč za jednotnou zvýhodněnou cenu 495 Kč.

Buřinka prodloužila akci pro děti, kdy uzavření nové smlouvy odměňuje dárkem (noční LED lampička pro malé děti a pro starší power banka s kapacitou až 10 000 mAh).

Dále se chystá odměnit klienty, kteří si v rámci charitativní AKCE CIHLA zakoupí benefiční cihlu a přispějí tak na dobrou věc. Každý, kdo v této akci přispěje, získá slevu na uzavření nové smlouvy o stavebním spoření u Buřinky.

Dlouhodobým cílem Buřinky je zjednodušení procesu poskytování a uzavírání úvěru, digitalizace a pomoc klientovi při změně jeho bydlení v domov.

Buřinka svým klientům nabízí významné slevy u smluvních partnerů, kteří prodávají produkty nebo poskytují služby v oblasti bydlení. Aktuálně má například pro klienty, kteří si vezmou Úvěr od Buřinky, slevu na pořízení kuchyně u firmy Oresi ve výši 50 %.

Pomocnou ruku nabízí Buřinka při získávání státní dotace (např. Zelená úsporám) na rekonstrukce starších domů, zateplení, výměnu oken, střech nebo pořízení fotovoltaických zařízení atd. Dotace klientům ušetří značnou část investice a mohou se díky tomu pustit i do rozsáhlejší rekonstrukce.

Pro ty, kteří už úvěr na bydlení mají, nabízí Buřinka výhodnou úrokovou sazbu pro refinancování.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *